Sokak ortasında infaza 19 yıl 6 ay hapis

İzzet Baysal Caddesi Börekçioğlu Sokak'ta bulunan Şerefli Tekel bayisinin işletmeciliğini yapan 34 yaşındaki Ümit Şerefli’nin katil zanlısı Zafer H., 19 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, katil zanlısı...

Sokak ortasında infaza 19 yıl 6 ay hapis
08 Mayıs 2014 Perşembe 17:08

İzzet Baysal Caddesi Börekçioğlu Sokak'ta bulunan Şerefli Tekel bayisinin işletmeciliğini yapan 34 yaşındaki Ümit Şerefli’nin katil zanlısı Zafer H., 19 yıl 6 ay hapse mahkum edildi. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, katil zanlısı Zafer H. telekonferans yöntemiyle katılarak, savunmasını yaptıktan sonra 'Pişmanım' dedi. 17 bin TL’lik borç nedeniyle işlenen cinayet için kararı az bulan Ümit Şerefli’nin annesi ise duruşma salonunda sinir krizi geçirdi.

Bolu Adliyesi’nde görülen dava gergin başladı. Saldırıda hayatını kaybeden Ümit Şerefli’nin anne ve babası davada gözyaşlarını tutamadı. Sanık Zafer H. da telekonferans yöntemiyle savunmasını yeniledi.

“PARAYI KAYINPEDERİMDEN İSTEDİ”

Zafer H., maktulü öldürmek üzere olay yerine gitmediğini belirterek, “3 yıl önce Şerefli ile ticaret yapmak üzere anlaştık ve bir miktar para aldım. Fakat işlerim ters gidince ödeme sıkıntısı çektim ve borcu bin lira aylık vadelerle ödemede anlaştık. Bir kısmını da bu şekilde ödedim. Ancak tekrar ödeme sıkıntısı yaşayınca, kendisinden zaman istedim. Olaydan bir hafta önce de kendisi tarafından darp edilmiş ve kolum morarmıştı. Ümit Şerefli paranın ödenmesi için kayınpederimin iş yerine gidip istiyordu. Bu da ailemle, eşimle huzurumu bozuyordu. Şerefli, parayı kayınpederimden tahsil etmek için sık sık kayınpederimin iş yerine gitti. Ben olay günü 8,5 aylık hamile eşimi hastaneye götürdüm. Dönüşte de maktule parayı yarın ödeyeceğimi, zaman vermesini isteyecektim. Benimle birlikte eniştem ve bir arkadaşı da geldi. Eniştem bana sen gelme dedi ve arkadaşıyla birlikte tekel bayisine girdi. Ben de eşime sen arabada bekle diyerek, peşlerinden gittim. Eniştem parayı yarın ödeyeceğimi söyleyerek zaman istedi. Ama Ümit Şerefli el kol hareketleri yaparak, beni görünce küfür etmeye başladı. Ben maktulün silah bulundurduğunu daha önceden biliyordum. ‘Siz mafya mısınız’ deyip küfür etmeye başlayınca, elini çekmeceye uzattığını gördüm. O sırada ben de elimi üstümde bulunan silaha attım. Sonra eşimin çığlıklarını hatırlıyorum. Olay anını hatırlamıyorum. Ne olduğunu anlayamadım. Çok pişmanım.” dedi.

"TÜRK FİLMİ TADINDA"

Katil zanlısının avukatı da Türk filmi tadında bir olay yaşandığını ileri sürerek, “Müvekkilim zengin bir babanın kızıyla evlenmiştir. Kayınpederinin sürekli tahsilat için rahatsız edilmesi müvekkilimin eşiyle de arasını bozmuştur. Maktul ayrıca olaydan bir hafta önce ‘onlara güzel bir bayram hediyesi vereceğim. Onu öldüreceğim. Komalık edeceğim. Yatsın kalksın bana dua etsin’ şeklinde tahrik edici ifadeler kullanmıştır. Müvekkilim olay yerine sadece zaman istemek için gitmiştir. Cinayet amaçlı gidilen bir yere 8,5 aylık hamile eşini götürmesi beklenemez. Bu göz önüne alınarak cezalandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

19 YIL 6 AY HAPİS CEZASI

Şerefli Ailesinin avukatı ise katil zanlısının kolluk ve savcılıktaki ifadelerin çelişkili olduğunu ve değiştirilerek ifade verildiğini ileri sürerek, daha önce bayi sahibi Şerefli’nin elini çekmeceye attığı şeklinde bir beyanda bulunmadığına dikkat çekti. Zafer H.’nin tasarlayarak adam öldürme suçundan cezalandırılması gerektiğini savunan Şerefli Ailesinin avukatı, zanlının en ağır ceza ile cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, 18 yıl cinayet, 1 yıl 6 ay da taşıma ruhsatı bulunmayan silah kullanma suçundan 19 yıl 6 ay hapis cezası ve bin 200 TL para cezasına karar verdi.

ANNE FENALIK GEÇİRDİ

Mahkemenin kararını duyan Ümit Şerefli’nin annesi ise duruşma salonunda sinir krizi geçirdi. Daha ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyleyen acılı anne, polis tarafından güçlükle dışarı çıkarıldı. Fenalık geçiren anne Şerefli, ambulansa bindirildi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×