Soğukta hayvanları yemsiz bırakmadılar

Gaziantep’in genelinde soğuk hava ve etkili kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşları ve diğer canlıları unutmayan Şehitkamil Belediyesi ekipleri, doğaya yem ve yiyecek bıraktı.

Soğukta hayvanları yemsiz bırakmadılar
14 Aralık 2013 Cumartesi 19:08

Gaziantep’in genelinde soğuk hava ve etkili kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşları ve diğer canlıları unutmayan Şehitkamil Belediyesi ekipleri, doğaya yem ve yiyecek bıraktı. Ekmek toplama aracı ile dolaşarak topladıkları bayat ekmekleri ilçenin farklı bölgelerine bırakan ekipler, bu sayede soğuk havada yeterli besinleri bulamayan kuşlara ve diğer canlılara destek oldu.

    Gaziantep’te etkili olan kar yağışı nedeniyle kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Şehitkamil Belediyesi ekipleri, doğanın karla kaplı olması nedeniyle, kuşların ve sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışma başlattı. Şehitkamil Belediyesi bayat ekmek toplama aracı sayesinde toplanan 10 ton ekmek yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşlara, sahipsiz kedi ve köpeklere beslenmesi için doğaya bırakıldı. Vatandaşlar tarafından takdir ile karşılanan bu çalışma sayesinde yüzlerce kuş ve diğer hayvanlar soğuk ve karlı günde aç kalma tehlikesinden kurtuldu.

    Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, hayvanlarında birer canlı olduğunu belirterek, bu soğuk ve ağır kış şartları altında hayvanlara yardım edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Fadıloğlu, “Normal şartlarda bayat ekmeklerin toplanıp bozulmadan bir canlının kursağına girmesi adına çalışmalarımızı yıl boyu devam ettiriyoruz. Özellikle doğal hayatı korumak adına kar yağdığı günlerde de yaban hayatındaki hayvanların aç kalmalarını engellemek için yaklaşık 10 ton bayat ekmek değişik noktalara bırakıldı. Özellikle yaban hayatında yaşayan hayvanların bunlardan faydalanmasını sağlamak adına yapılan bu çalışma ekiplerimiz tarafından yürütüyorlar. Her yıl olduğu gibi bunu da rutin hale getirdik. Normal hava şartları nasıl iyi olduğunda parklarımızdaki sokak hayvanları olan kuşlar, kediler, köpekler için yiyecek noktalarımız varsa, özellikle açık arazide ve şehrin kenar bölgelerinde hayvanların beslenmelerini sağlamak adına çalışmalarımız devam ediyor. Kar yağdığı müddetçe bu çalışmamızı devam ettireceğiz. Vatandaşlarımız da bu karlı ve soğuk günlerde evlerinin bahçesine ya da balkonuna kuşlar için buğday, arpa, ekmek kırıntısı bıraksınlar. Yine sokak hayvanları için de bir kap yiyecek bırakarak hayvanların hava şartlarından etkilenmesinin önüne geçebilirler.” dedi. CİHAN

Soğukta hayvanları yemsiz bırakmadılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×