SODES desteği ile 300 öğrenci sporla buluşacak

Erzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrenci Spor Merkezi tarafından yürütülen Öğrenci Spor Merkezi SODES Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

SODES desteği ile 300 öğrenci sporla buluşacak
17 Aralık 2013 Salı 14:58

Erzincan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrenci Spor Merkezi tarafından yürütülen Öğrenci Spor Merkezi SODES Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
Erzincan Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen SODES Proje tanıtım programına Vali Abdurrahman Akdemir, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Özel, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Yıldırım, Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, davetliler ve öğrenciler katıldı.

FARKLI SPOR BRANŞLARINDA KURS VERİLECEK

Fen-Edebiyat Fakültesi Sekreteri ve Proje Koordinatörü Rıfkı Erdem, Fakülte Spor Merkezi'nce SODES projesi kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Rıfkı Erdem, “İçki öldürür, kumar söndürür, spor güldürür; Fakültemiz Öğrenci Spor Merkezince SODES kapsamında hazırlanan proje ile 150’si ilkokul, 150'si ortaokul olmak üzere 300 öğrenciyi spora başlatmayı hedefliyoruz. Basketbol, Voleybol, Futbol, Badminton ve Su Sporları olmak üzere spor kurslarının her branşta haftada 5 saat olmak üzere toplam 80 saat eğitim verilecek.” dedi.
Erzincan Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, proje ile spora başlaması sağlanacak 300 öğrenci içerisinden gelecekte nice şampiyonlar çıkacağına inandığını vurgulayarak, “Bizler sizler için varız, sizler için ne kadar çok gayret edersek ve sizler de ne kadar çok çalışırsanız çok iyi yerlere geleceksiniz. Sizlere sunulan bu şansı iyi değerlendirmelisiniz.” şeklinde konuştu.

SODES Projesinin bölgede uygulanmasının oldukça isabetli olduğunun belirten Belediye Başkanı Yüksel Çakır, bunların sonuçlarıyla birlikte görüldüğünü söyledi.

SODES YÖRELERDE ÖNEMLİ SONUÇLAR VERİYOR

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Doğu ve Güneydoğu bölgelerini kapsayan SODES'in, henüz 5. yılına bile ulaşmadan uygulandığı yörelerde çok önemli sonuçlar verdiğini söyleyerek, kurumların bu tür projelerde yer almasını önemsediklerini ifade etti. Vali Akdemir, “SODES 2009’dan bu yana yaklaşık 4 yılda 17.5 milyon TL katkı sağlamıştır. İlimizde halen 31 SODES projesi devam ediyor, 34 de yeni proje başlayacak. Erzincan’da topluma kazandırılacak kesimlerle temas fırsatı sağlayan bu tür projeler kesintiye uğramadan sürdürülmelidir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Proje tanıtım toplantısı, üniversite sosyal tesislerinde verilen kokteyl ile sona erdi.
CİHAN

SODES desteği ile 300 öğrenci sporla buluşacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×