'Siyasi iktidar teröristleri şımarttı'

Kars Ülkü Ocakları, Diyarbakır Lice’de Türk bayrağının indirilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı...

'Siyasi iktidar teröristleri şımarttı'
10 Haziran 2014 Salı 13:33

Kars Ülkü Ocakları, Diyarbakır Lice’de Türk bayrağının indirilmesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığının son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğunu söyledi.

Kars Ülkü Ocakları önünde toplanan ve Cumhuriyet Meydanı'na yürüyen vatandaşlar, hükümetin terör örgütü karşısındaki tutumunu protesto etti. Burada basın açıklaması yapan Adıgüzel, "Bölgede Türk devletinin etkisi git gide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır." dedi.

Bölücü örgüt mensuplarının gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yaptıklarına dikkat çeken Adıgüzel, "Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir." ifadelerini kullandı.

Bardağı taşıran son damlanın ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olduğunu hatırlatan Adıgüzel açıklamasını şöyle sürdürdü: "Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür."

'SİYASİ İKTİDAR MİLLİ VE DİNİ DUYGULARIMIZI SÖMÜRDÜ'

Adıgüzel açıklamasında Türk milletine de seslenerek, "Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor." çağrısında bulundu. Ülküceler protestolarının ardından olaysız bir şekilde dağıldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×