Siviller için oluşturulan kamp Suriye uçakları tarafından vuruldu

Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'ye ait BabUl Hawa Sınır Kapısı'nın içinde siviller için oluşturulan kamp, Suriye uçakları tarafından vuruldu.

Siviller için oluşturulan kamp Suriye uçakları tarafından vuruldu
22 Aralık 2013 Pazar 18:38

Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'ye ait BabUl Hawa Sınır Kapısı'nın içinde siviller için oluşturulan kamp, Suriye uçakları tarafından vuruldu. Yaralılar için Türkiye'den çok sayıda ambulans olay yerine sevk edildi.

Hatayın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı'nın karşısındaki Babul Hawa Sınır Kapısı'nda saat 12.15’te patlama meydana geldi. Bölgeye Türkiye'den çok sayıda ambulans sevk edildi.

Babul Hawa'da siviller için oluşturulan kampa yönelik saldırının, Suriye rejim uçakları tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. Bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı. Yaralılardan 6'sı Türkiye’ye getirildi. Diğer üç yaralı ise Suriye'deki hastanelerde tedavi altına alındı. Saldırıdan sonra yaklaşık bir saat TIR çıkışı yapılmayan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda gidiş ve gelişler yeniden başlatıldı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×