Sivas Sevgi Evleri'nde cinsel istismar iddialarına valilikten yalanlama

Sivas Valiliği, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu'nda cinsel istismar olduğu ile ilgili iddiaları yalanladı.

Sivas Sevgi Evleri'nde cinsel istismar iddialarına valilikten yalanlama
16 Ocak 2014 Perşembe 13:43

Sivas Valiliği, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu'nda cinsel istismar olduğu ile ilgili iddiaları yalanladı. Valilikten yapılan araştırmada, “İddiaların gerçeği yansıtmadığı, çalışanların herhangi bir ihmalinin söz konusu olmadığı tespit edilmiştir.” denildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, bazı görsel ve yazılı medyada 'Sivas Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda Cinsel İstismar' konulu haber hakkında açıklama yapmaya ihtiyaç duyulduğu kaydedildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdu'nda koruma ve bakım altında olan bazı çocukların kendi aralarında birtakım davranış bozukluğu sergiledikleri iddiası üzerine, 13 Ocak 2013 tarihinde gerekli koruyucu ve önleyici mesleki çalışmaların kurumda görevli uzmanlarca gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İdari yönden Sivas Valiliği tarafından başlatılan araştırma sonucunda düzenlenen rapor neticesinde iddiaların gerçeği yansıtmadığı, çalışanların herhangi bir ihmalinin söz konusu olmadığı tespit edilmiştir. Konu 28.11.2013 tarihinde adli makamlara intikal ettirilmiş olup, adli tahkikat halen devam etmektedir. Devletin koruması altında bulunan çocuklarımızı hak etmedikleri şekilde zan altında bırakacak, onları incitecek söz ve davranışlardan kaçınılması, bu konuda hassasiyet gösterilmesi hepimiz için büyük önem arz etmektedir.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×