SİSİAD 18. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi

Sincan Etimesgut Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, yoğun katılımla gerçekleşti.

SİSİAD 18. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi
23 Ocak 2014 Perşembe 17:38

Sincan Etimesgut Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı, yoğun katılımla gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanlığı'na tekrar seçilerek güven tazeleyen Hasan Toprak’la birlikte yönetim kurulu üyeliğinde ise Suleyman Karabıçak, Abdi Gezer, Serkan Arıkan, Arif Hikmet Demirci, Mustafa Şahin, Mustafa Özcan, Talat Alnıaçık, Mehmet Ünsal, Murat Alkan ve Huseyin Şen yer aldı.

Genel Kurulda faaliyet raporunu sunan SİSİAD Başkanı Hasan Toprak, "Derneğimiz, Sincan ve Etimesgut bölgesinde faaliyet gösteren bir işadamı derneğidir. Derneğimiz, merkezi Ankara’da olan Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (ANFED) ve Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Sanayici ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) üyesidir. SİSİAD, geçtiğimiz iki yılı kapsayan yönetim döneminde iş dünyasının yeni pazarlar bulmasını sağlayacak, bölgemizin eğitim seviyesini artıracak birçok projeye imza atmıştır." dedi.

Toprak, "Üye işletmelerin kurumsallaşması adına uzman eğitimciler tarafından şirketlerde kurumsallaşma kavramının temelleri, şirketlerde ortaklık kültürü ve bilinci, aile şirketlerinde kurumsallaşma, kişisel ve kurumsal imaj yönetimi, toplantı kültürü, iş protokolü ve nezaket kuralları, temel iletişim becerileri ve beden dili konularında üyelerimize ve çalışanlarına yönelik eğitimler verildi." ifadelerini kullandı.

Toprak şöyle devam etti: "Ankara Kalkınma Ajansı ile ortak yürütülen Liderlik Okulu projesiyle üyelerimiz ve çalışanlarına Talep Odaklı Pazarlama ve Satış Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İletişim Becerileri, Mülakat Teknikleri, Takım Çalışması ve Liderlik, Devlet Destekleri, Kar Artırma Yöntemleri ve İş Güvenliği ve Yasal Şartlar konularında eğitimler verildik. İş kanununa göre işletme personelinin alması gereken Temel İlkyardım Eğitimi düzenleyerek 250 katılıcıya sertifika verdik. Üyelerimizin ekseriyeti, inşaat ve inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösterdiği için yeni dönemde Turgut Özal Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde müteahhitlik okulu adı altında yeni bir eğitim programı da düzenlemekteyiz. Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile yapılan protokol sonucunda SİSİAD dernek merkezinde MBA tezsiz yüksek lisans programları düzenlenerek birçok lisans öğrencisine yüksek lisans yapma imkânı tanıyoruz. Yaptığımız yurt için ve yurt dışı ticaret faaliyetleriyle perakendeciyi toptancı, toptancıyı üretici, üreticiyi de ihracatçı yapmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

Toplantı sonunda önceki dönemde görev yapan yönetim kurulu üyelerine plaket takdim edildi.
CİHAN

SİSİAD 18. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×