Şırnak'taki öğretmenlere ikinci mesaj

Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçelerindeki öğretmenlere, gece yarısı gönderilen bir mesajla, il dışında bir haftalık seminerde görevlendirildikleri tebliğ edildi.

Şırnak'taki öğretmenlere ikinci mesaj
07 Şubat 2016 Pazar 11:17

Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçesinde görev yapan öğretmenlere bir kez daha seminer mesajı gönderildi.

Daha önce de Cizre'de son yasak ilan edilmeden hemen önce öğretmenlere benzer bir mesaj gönderilmiş, batıdan gelen öğretmenler ilçeyi terk etmişti. Bu arada Şırnak İl Özel İdaresi’ne ait açların, Cizre’ye getirildiği, ilçedeki çatışmalardan kaynaklanan yıkımı temizlemeye başladığı belirtildi.

Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçelerindeki öğretmenlere, önceki gece yarısı gönderilen bir mesajla, başka illerde bir haftalık seminere gidecekleri tebliğ edildi. Kimi öğretmene Erzurum, kimine Malatya, kimine de Aydın gibi bölgenin dışındaki illere gideceğine dair mesajlar gönderildi.

Mesajlarda, öğretmenlerin bir haftalık meslek içi eğitim seminerine katılacakları bildirildi. İkinci yarıyılın başlamasına bir gün kala gönderilen mesajda “08-12 Şubat 2016 tarihleri arasında … ili, … okulunda düzenlenecek olan Öğretmenlik Uygulamaları Seminerine katılmanız önem arz etmektedir” deniliyor.

Mesajı alan öğretmenlerden, yabancı olanların ilçeye gelmeyip verilen adrese gittikleri kaydediliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×