Sinoplular Tirit gecesinde Bafra’da bir araya geldi

Bafra Sinoplular Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan dernek binalarında tirit gecesi düzenlendi.

Sinoplular Tirit gecesinde Bafra’da bir araya geldi
16 Ocak 2014 Perşembe 12:23

Bafra Sinoplular Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan dernek binalarında tirit gecesi düzenlendi. Tirit gecesine Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Bafra Müftüsü Bürhan Keleş, MHP Bafra belediye başkan adayı Özgür Topkaya, AK Parti Bafra belediye başkan aday adayı Yaşar Buharalıoğlu ve dernek üyeleri katıldı.

Düzenlenen gecede Bafra Sinoplular Derneği Başkanı Sadettin Kutlu, yaptığı konuşmada, “Sizlerin huzurunda kendisi aslen Sinop Boyabatlı olan Alaçam kaymakamımıza hoş geldiniz diyorum. Derneğimizi onurlandırması bizi çok sevindirdi. Kendisiyle onur ve gurur duyuyoruz. Biz Bafra Sinoplular Derneği olarak bu akşam hem kaymakamımızın ziyareti dolayısıyla hem de kültür çalışmalarımız bazında Tirit gecesi düzenledik. Gelen misafirlerimize ve üyelerimize hoş geldiniz ve afiyet olsun diyorum. Bafra’da faaliyet gösteren derneğimiz Sinoplular arasında birlik ve beraberliğimizi yardımlaşma duygumuzu kuvvetlendirmek, Sinop`a has kültürümüzü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulmuştur. Bu amaçla derneğimiz bugüne kadar üyelerimiz arsında kaynaşmayı sağlamak birlik ve beraberliği güçlendirmek için; iftar yemeği, keşkek günü, tanışma toplantıları ve çay partileri gibi çeşitli sosyal faaliyetler düzenlemektedir." dedi.

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise “Burada hemşehri dayanışması maksatlı bir aradayız. Hemşehrilerim sağ olsunlar davet ettiler. Ben de bir Sinoplu olarak buraya gelip Sinoplu hemşehrilerimle tanışma fırsatı buldum. İnşallah bundan sonra da hemşehrilerimi Alaçam’da ağırlayacağım.” şeklinde konuştu. Konuşmalardan sonra eğitimci şair Burhan Güven, ’Mustafalar’ isimli şiiri okuması dernekte duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Etkinlik, Bafra Müftüsü Bürhan Keleş’in okuduğu dua ile sona erdi.


CİHAN

Sinoplular Tirit gecesinde Bafra’da bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×