Sınırdaki kaçakçılar askerlere ateş açtı

Suriye’den araçla Türkiye’nin Antakya sınırına yaklaşmak isteyen kaçakçılar, askerlerin üzerine ateş açtı.

Sınırdaki kaçakçılar askerlere ateş açtı

Suriye’den araçla Türkiye’nin Antakya sınırına yaklaşmak isteyen kaçakçılar, askerlerin üzerine ateş açtı. Askerlerin karşılık vermesi üzerine kaçakçılara ait içinde akaryakıt olan 12 tonluk tanker alev alarak yandı.

Genelkurmay Başkanlığı, 18 Ocak saat 17.45 sıralarında 2. Hudut Alay Komutanlığı Şehit Çavuş M. Özeker Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, akaryakıt yüklü bir tankerin Suriye’den Türkiye’ye doğru hudut hattına yaklaşması üzerine yaşanan olayı şöyle aktardı: “Tespit edilen bu durum üzerine, araca hududa yaklaşmaması konusunda ‘dur’ ikazında bulunulmuş, ancak kaçakçıların bulunduğu araç, dur ikazına uymamış, sınırı yasa dışı geçmeye teşebbüs ederek, hızla hudut hattına yaklaşmış ve bu esnada araçtan hudut personelinin üzerine Kalaşnikof olduğu değerlendirilen piyade tüfeği ile ateş açılmıştır. Açılan bu ateşe, ateşle karşılık verilmiş ve devam eden bu karşılıklı ateş sonucunda, Suriye tarafında bulunan ve içinde akaryakıt olan 12 tonluk bir tanker alev alarak yanmıştır. Araçta bulunan iki kaçakçı şahıs ise süratle bölgeden, geldikleri istikamete doğru kaçmışlardır.”

Olay hakkında Reyhanlı İlçe Jandarma Komutanlığına, Reyhanlı Kaymakamlığına ve Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığı ile 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Askerî Savcılığına bilgi verildi. CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×