Sınır Teli Onaran Askere Ateş Açıldı

Genelkurmay Başkanlığı, sınır tellerini onaran Hudut Devriye Timi (HDT) üzerine Suriye tarafından 8-10 el ateş açıldığını bildirdi.

Sınır Teli Onaran Askere Ateş Açıldı
23 Nisan 2014 Çarşamba 15:38

Genelkurmay’dan yapılan açıklamada, dün (22 Nisan) saat 21.15 sıraların yaşanan olayla ilgili şu bilgiyi verdi: ''Türkiye–Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 1'inci Hudut Alay Komutanlığı (Kilis) Afrin Hudut Karakol sorumluluk sahasında bir adet Jeep ve bir adet pikapın 1’inci Hat Yoluna yaklaştığının tespit edilmesi üzerine, bölgeye Hudut Devriye Timi (HDT) sevk edilmiş ve HDT'yi gören sivil araçlar Duruca Köyü istikametine kaçmıştır. Müteakiben, HDT tarafından yapılan kontrolde, sınır tel engelinde kesilmeler olduğu tespit edilmiş ve tel engelin onarımı yapılırken, Suriye tarafından 3-4 kişilik bir grup, HDT üzerine 8-10 el ateş açmıştır. Açılan ateşe Hudut Unsurlarımız tarafından ateşle karşılık verilmiş ve şahıslar bölgeden kaçarak uzaklaşmıştır.
Bilahare yapılan kontrolde, bölgeye intikal eden Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracın sağ ön çamurluğuna bir merminin isabet ettiği tespit edilmiştir. Kilis Cumhuriyet Savcılığı ve 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı Askerî Savcılığına bilgi verilerek, adli tahkikata başlanmıştır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×