Sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, tedavi altına alındı

Yeşilçam’ın usta isimlerinden sinema sanatçısı Sümer Tilmaç (66), akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sinema sanatçısı Sümer Tilmaç, tedavi altına alındı
21 Ocak 2014 Salı 17:48

Yeşilçam’ın usta isimlerinden sinema sanatçısı Sümer Tilmaç (66), akciğerindeki rahatsızlık nedeniyle kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bir süre hastanede yatması planlanan Tilmaç’ın tiyatro oyunları için hastanen kısa süreli ayrılmasına izin veriliyor.

    Antalyalı Sümer Tilmaç, kaldığı otelde dün akşam rahatsızlanarak AÜ Hastanesi'ne geldi. İlk yapılan tetkiklerde Tilmaç’ın akciğerinde enfeksiyon olduğu, bu nedenle hastanede yatırılmasına karar verildi. Kaldığı hastane odasından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tilmaç, Türk halkı olarak sağlığa çok fazla önem verilmediğini söyledi. “Bir şey bozulunca kolay kolay düzelmiyor. Maalesef biz toplumsal olarak çok fazla sağlığına dikkat eden alışkanlığı olan bir millet değiliz herhalde.” diyen Tilmaç, rahatsızlandıktan, sağlık kaybedildikten sonra hastaneye gidildiğini kaydetti. Hastanede biraz uzun kalabileceğini belirten Tilmaç, “Bu sefer galiba tam bozuldu. Biraz daha uzun kalmak gerekecek düzeltmek için. Ciğerde bir sıvı toplanıyor. O sıvı nefes almanızı engelliyor. İlk yaşadığım zaman sahnede yaşadım. O gün hastaneye kaldırıldı. Bu kez sahne dışında otelde oldu. Buraya geldik bir kısmını hallettik bir kısmı daha kaldı.” dedi.

    Sümer Tilmaç, hastane yatarak tedavi görmesine rağmen tiyatro oyunlarını da ihmal etmiyor. Tilmaç, bugün akşam oynayacağı ‘Her Yere 90 Dakika’ isimli tiyatro oyununa doktorlardan izin alarak çıkacağını söyledi. Tilmaç, ‘Doktorlar izin verdi mi? sorusuna “Sanırım olanlarda bilet almış.” esprisiyle karşılık vererek şunları söyledi: “Oyunu oynayacağım. Ardından tekrar hastaneye geri döneceğim. Çünkü biz büyüklerimizden öyle gördük. Şu sıralar özellikle tiyatroda seyirci bulunmazken, tam dolu bir salon o insanlara saygısızlık gibi bir şey. Bende mutlaka oynayıp geri geleceğim.”

    Kaldırıldığı hastanede tedavi gören oyuncu Nejat İşler’e de şifa dileyen Tilmaç, sağlık durumun iyi gittiğini öğrendiğini, bundan dolayı da mutlu olduğunu söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×