Simav Devlet Hastanesi'nde diyaliz hastaları televizyon seyredebiliyor

Kütahya'nın Simav ilçesindeki Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi, başlattığı yeni uygulamayla diyaliz hastalarının tedavi sırasında televizyon seyretmesini sağlıyor.

Simav Devlet Hastanesi'nde diyaliz hastaları televizyon seyredebiliyor
24 Ocak 2014 Cuma 15:53

Kütahya'nın Simav ilçesindeki Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesi, başlattığı yeni uygulamayla diyaliz hastalarının tedavi sırasında televizyon seyretmesini sağlıyor. Konu hakkında açıklama yapan Başhekim Uzm. Dr. Mesut Karaca, bölgenin önemli diyaliz merkezlerinden birisi olarak kabul edilen hastane bünyesindeki merkezde tedavi gören hastalardan gelen isteklerden birisi olan televizyon taleplerini yerine getirdiklerini söyledi. Sırada ise günde üç seans hizmet verme programları olduğunu kaydetti.

Diyaliz merkezinde. pazar hariç günde iki seanstan 15 makinede dönüşümlü olarak 48 hastanın düzenli olarak makinelere bağlandığını kaydeden Başhekim Karaca, “Hastanemizin 2014 hedeflerinden birisi olan diyaliz hastalarının televizyon izleme isteğini yerine getirdik. Bu konuda hastalarımızdan da talep vardı. Bunlardan birisi olan Şerife Nasuhoğlu adlı büyüğümüz, yaptığı sembolik bağışla döner sermayeden yararlanarak, 15 adet 22 inç LED televizyon almamızın kıvılcımını ateşledi. Kendilerine, hastanemiz ve hastalarımız adına teşekkür ederim.” dedi.

İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sedat Kızılarslan ise diyaliz makinesine bağlı hastaların yatar konumunda seyredebileceği televizyonların her birinin bağımsız ve kişi tarafından isteğe bağlı olarak kullanıldığını anlattı: “Uydu sistemine bağlı çalışan 15 televizyonumuzun en önemli özelliklerinden birisi, her televizyonu kullanan kişiye özel kulaklıkların olması. Hastalarımız, diğer hastaları rahatsız etmemesi ve ses kirliliği oluşmaması için sadece kendilerinin kullandığı kulaklıklardan televizyon yayınlarını izleyebilecek. Bu şekilde hijyen de sağlanmış olacak.” CİHAN

Simav Devlet Hastanesi'nde diyaliz hastaları televizyon seyredebiliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×