Silopi’de ‘Herkes O'nu okuyor’ sınavına kadınlar yoğun ilgi gösterdi

Şırnak il merkezi başta olmak üzere Cizre ve Silopi ilçelerinde yapılan Herkes O'nu Okuyor sınavına bayanların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti.

Silopi’de ‘Herkes O'nu okuyor’ sınavına kadınlar yoğun ilgi gösterdi
12 Nisan 2014 Cumartesi 18:18

Şırnak il merkezi başta olmak üzere Cizre ve Silopi ilçelerinde yapılan Herkes O'nu Okuyor sınavına bayanların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. İl genelinde 10 bin kişinin katıldığı sınavlara Silopi’den de çoğunluğu kadın 3 bine yakın kişi müracaat etti.

Herkes Onu Okuyor sınavının Silopi koordinatörü Nurettin Siyah, sınava yoğun bir ilgilinin olduğunu söyleyerek, kendilerini memnun ettiğini dile getirdi. Sınavla ilgili açıklamaya hadisi şerifle başlayan Nurettin Siyah, “Kainat O'nun hürmetine yaratılmıştır. Cenab-ı Allah ‘Sen olmasaydın hiçbir şey yaratmazdım. Hz. Muhammed’in ümmetinin sayısının diğer peygamberlerinin ümmetlerinin toplamlarından daha çoktur, onlardan daha üstün ve daha şereflidirler. Cennete gideceklerin 3’te 2’sinin bu ümmetten olacağı hadisi şeriflerde bildirilmiştir. Allah bizi O'nun hürmetine şereflendirmeyi nasip eylesin. Bu kutlu ayda Efendimize sonsun salat-u selam getiriyoruz. Rabbim bizi Efendimizin yolundan ve sünnetinden ayırmasın. Bu vesile ile Peygamber Yolu Derneği aracılığıyla hem dünya çapında hem de Türkiye genelinde bu sene ilk kez yapılan ‘Herkes O'nu okuyor’ sınavına ilimizde de yoğun ilgi göstermesi bizi son derece mutlu etmiştir. Bugün yapılan sınavın son seansı ile birlikte Şırnak il genelinde toplamda 7’den 70’e yaklaşık 10 bin kişi Herkes O'nu okudu, O'nu anlamaya çalıştı. Ayrıca sadece Silopi’den de 3 bine yakın kişinin katılması bizi sevindirmiştir. Bu sınav herkese birer kazanç sağladı. Amaç normal sınav değil, amaç Efendimizi anlamak ve tanımaktır. Bize böyle bir mutluluğa vesile olan Peygamber Yolu Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Ayrıca sınava katılıp dereceye girenlere de başta Umre ve çeşitli hediyelerle ödüllendirilecektir. Bunu da belirtemeden geçemeyeceğim. Silopi’de yaptığımız sınava bayanlar yoğun bir ilgi gösterdi. Bu da bizi daha çok sevindirdi.” diye konuştu.

Silopi’de Sonsuz Nur sınavına giren Mesut Ekmen, sınavın iyi geçtiğini söyledi. Ekmen, “Sınav genel itibarıyla biraz zor olsa da sınavda sorulan sorular çok kaliteli ve güzel sorulardı. Daha önce hep fenni bilgilerle sınavlara katılıyorduk. Ama bu sene ilk defa böyle Peygamber Efendimiz ile ilgili yapılan sınava katıldık. Çok güzel oldu. Bizi son derece sevindirdi. Bu tür sınavların devamını istiyoruz. Bu sınavı düzenleyenlere teşekkür ediyorum.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×