Silivri Cezaevi’nde tahliye hareketliliği

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Balyoz hükümlülerinin tahliyelerine yönelik kararı üzerine tutuklu bulunanların yakınları Silivri Cezaevi önünde beklemeye başladı.Cezaevi önüne gelen hükümlü yakınları, mahkemenin kararını...

Silivri Cezaevi’nde tahliye hareketliliği
19 Haziran 2014 Perşembe 17:38

İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Balyoz hükümlülerinin tahliyelerine yönelik kararı üzerine tutuklu bulunanların yakınları Silivri Cezaevi önünde beklemeye başladı.

Cezaevi önüne gelen hükümlü yakınları, mahkemenin kararını sevinçle karşıladı. Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Kurmay Albay Dursun Çiçek’in kızı ve avukatı İrem Çiçek, “Her Pazartesi bu kararı bekliyorlardı. Bu hafta karar çıktı. Özgürlüklerine kavuşmasına çok az kaldı. 5 yıllık süreçte ilk kez hukuki bir karar. Daha önceki Anayasa Mahkemesi kararlarıyla birlikte. Bundan sonra gerçekten hukukun işlediği bir yargılamanın içinde olmak istiyoruz. Bir kez daha bu sıkıntıların yaşanmamasını ümit ediyoruz. Bu kararın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×