Şile'de boğulan 4 genç, son yolculuğa birlikte uğurlandı

Dün yüzmek için gittikleri Şile’de dalgalara kapılarak boğulan 4 gencin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze namazına katılan gençlerin aileleri ve arkadaşları, gözyaşlarına boğuldu. Pazar günü yüzmek için Ümraniye’den...

Şile'de boğulan 4 genç, son yolculuğa birlikte uğurlandı
23 Haziran 2014 Pazartesi 15:53

Dün yüzmek için gittikleri Şile’de dalgalara kapılarak boğulan 4 gencin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze namazına katılan gençlerin aileleri ve arkadaşları, gözyaşlarına boğuldu.

Pazar günü yüzmek için Ümraniye’den bindikleri bir minibüsle Şile’nin Alacalı Köyü’ne giden 13 kişiden 4’ü dalgalara kapılmıştı. Olay sırasında Barış Oba (15), Ferhat Yılmaz(16), Suat Aybi (17) ve İbrahim Yirge (16) boğularak hayatlarını kaybetmişti.

Gençlerin cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından belediyeye ait cenaze araçlarıyla namaz için cami avlusuna getirildi. Birlikte ölüme giden gençlerin cenazeleri yine birlikte Ümraniye Esenkent Mahallesi’ndeki Ömer Faruk Darende Camii'ne getirildi. Cenazelerin cami avlusundaki musalla taşlarına konmasından sonra herkes gözyaşlarına boğuldu. Tabutlara sarılan gençlerin anne, baba ve kardeşleri uzun süre ağladı. Bu sırada bazı aile fertlerinin baygınlık geçirmesi üzerine cemaatten bir kişi Kürtçe ve Türkçe dualar okuyarak ağlayanları sükunete davet etti.

Ölen gençler için öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını kıldıran Ümraniye Müftüsü Ercan Aksu, fidana benzettiği gençlerin cennete gittiklerini söyledi.

Helallik alınmasından sonra omuzlara alınan cenazeler, hazır bekletilen araçlara taşındı. Barış Oba, Ferhat Yılmaz ve İbrahim Yirge Ataşehir Ferhat Paşa Mezarlığı’nda, Suat Aybi ise Çekmeköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×