Siirt'teki STK’lar: Hizmet Hareketi, hakaretlerle itibarsızlaştırılmak isteniyor

Hizmet Hareketi'ne yönelik fiili ve psikolojik baskı, Siirt’teki STK’ların tepkisini çekti.

Siirt'teki STK’lar: Hizmet Hareketi, hakaretlerle itibarsızlaştırılmak isteniyor
21 Ocak 2014 Salı 15:38

Hizmet Hareketi'ne yönelik fiili ve psikolojik baskı, Siirt’teki STK’ların tepkisini çekti. FEM Dershanesi’nde bir araya gelen 24 sivil toplum kuruluşu, ortak basın açıklaması yaparak hakaretlere tepki gösterdi. Paralel devlet, çete, virüs, in, gizli örgüt ve haşhaşi gibi söylemlerin müminlerin gönlünü kırdığını belirten STK'lar, hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan insanların yaftalandığını dile getirdi.

STK’lar adına açıklama yapan Siirt İli Öğretmenler Derneği (SODER) Başkanı Ekrem Gencer, her türlü yalan ve iftiraya başvurmaktan çekinmeyen bazı medya kuruluşlarının Hizmet Hareketi’ni sistematik bir şekilde yıpratmak ve itibarsızlaştırmak istediğini vurguladı. Gencer, “Buna bağlı olarak profesyonel bir taktikle Hizmet Hareketi hedefe konularak paralel devlet, çete, virüs, in, gizli örgüt ve en son haşhaşi gibi yaftalamalarla müminlerin gönlünü kırmaktan çekinilmemekte ve hiçbir bilgi ve belgeye dayanmadan insanlar yaftalanmaktadır. Dar gelirli insanlara eğitim fırsatı sağlayan dershaneler ve okuma salonları anayasanın teşebbüs hürriyeti hiçe sayılarak ve Güneydoğu gerçekleri göz ardı edilerek bir oldubittiyle kapatılmak istenmektedir. Kamu personeli son sürat fişlenmektedir. Ve ciddi bir kıyıma tabi tutulmaktadır." dedi.

Anadolu insanının himmet, gayret, alın teri ve gözyaşlarıyla dünyanın dört bir yanında açtığı hizmet kurumlarının terör örgütü gibi lanse edildiğini, büyükelçilere haddini aşkın görevler verildiğini anlatan Gencer, şöyle devam etti: "Ömrünü sevgi, saygı ekseninde geçiren ve Allah rızasından başka hedef ve gayesi olmayan muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, uluslararası kamuoyuna sanki bir örgüt lideriymiş gibi lanse edilme gayretine gidilmektedir. Bütün bu yapılanlar, tüm ehli vicdanla beraber bu hizmete gönül veren her vatandaşı ziyadesiyle üzmektedir. Yaklaşan seçimler öncesi, toplum her geçen gün gerilmekte, bunun sonucunda telafisi mümkün olmayan hatalara sebebiyet verilmektedir. Bu bağlamda; toplum nezdinde itibarı olan ve gönüllerde yer edinmiş bu insanlara ve kurumlara iftira atılmaktan vazgeçilmeli ve haksız ithamlarda bulunulmamalıdır. Hukuk ve adalet herkese eşit uygulanmalı, halkın devlet ve kurumlara olan güvenleri yıpratılmamalıdır. Son yapılan HSYK tasarısıyla hızla demokratik duruştan uzaklaşılmakta ve referandumda elde edilen değerler heder edilmektedir. Bütün bu yapılanlar, tüm ehli vicdanla beraber bu hizmete gönül veren her vatandaşı ziyadesiyle üzmektedir. Hukuk ve adalet herkese eşit uygulanmalı, halkın devlet ve kurumlara olan güvenleri yıpratılmamalıdır. Kanun çerçevesinde görevlerini yapan görevliler cezalandırılmamalı, toplum nezdinde itibarsızlaştırılmamalıdır.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×