Siirt'in Miniatürk’teki ikinci eseri

Siirt'in tanıtım çalışmaları devam ediyor, 7 Mayıs'ta Veysel Karani Türbesi'nin maketi Miniatürk'e yerleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Miniatürk'e Tillo ilçesinde bulunan İsmail Fakirullah Hz'lerinin türbesinin ardından, şimdi de Peygamber...

Siirt'in Miniatürk’teki ikinci eseri
03 Mayıs 2014 Cumartesi 17:33

Siirt'in tanıtım çalışmaları devam ediyor, 7 Mayıs'ta Veysel Karani Türbesi'nin maketi Miniatürk'e yerleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Miniatürk'e Tillo ilçesinde bulunan İsmail Fakirullah Hz'lerinin türbesinin ardından, şimdi de Peygamber Efendimiz'in (sas) hırkasına nail olan, Allah dostu ve anne sevgisinin sembolü Veysel Karan-i Hz'lerinin türbesinin maketi, Miniatürk'e konacak.

Her ilden sadece bir eserin yer aldığı Miniatürk Parkı, dünyanın en geniş maket alanına sahip olarak biliniyor. 7 Mayıs'ta İstanbul'da Miniatürk Salonu'nda düzenlenecek olan programın ardından Veysel Karani Hz'lerinin türbe maketi, davetlilerin katılımı ile yerine konacak.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, bir açık hava müzesi konumunda olan Miniatürk'te Siirt'in ikinci eserinin yer alacak olmasının çok önemli olduğunu belirtti. Aydın, "Dünyanın en geniş maket alanına sahip Miniatürk'te Siirt'in ikinci eserinin yer alacak olması çok önemli bir gelişmedir. Hatırlanacağı gibi geçen yıl Tillo ilçemizde bulunan İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hz'lerinin türbe maketinin açılışını yapmış ve kamuoyunda büyük bir yankı uyandırmıştı. Şimdi de 7 Mayıs Çarşamba günü saat 10.00'da yapacağımız bir programla İslam dünyasının önemli değerlerinden olan Veysel Karani Hz'lerinin türbe maketini alana yerleştireceğiz. Başta İstanbul Valimiz Sayın Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Miniatürk'te yapacağımız törene tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz." dedi.

CİHAN

Siirt'in Miniatürk’teki ikinci eseri


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×