Siirt Valiliği atı telef olan vatandaşa yenisini aldı

Siirt’te dar gelirli vatandaşa giyim ve gıda yardımları yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), atı telef olan vatandaşa, bağını sürmesi için yeni bir at aldı.

Siirt Valiliği atı telef olan vatandaşa yenisini aldı
25 Ocak 2014 Cumartesi 15:23

Siirt’te dar gelirli vatandaşa giyim ve gıda yardımları yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), atı telef olan vatandaşa, bağını sürmesi için yeni bir at aldı. Enver Adırt, bağladığı karasabanla tarla ve özellikle traktörün giremeyeceği fıstık ağaçlarının etrafını sürmek için kullandığı atı 10 gün önce bir hastalık sonucu telef olunca valiliğe müracaat etti. SYDV da yaptığı inceleme sonucu, dar gelirli Adırt'ın imdadına yetişerek kendisine bir at aldı.

Çok mutlu olduğunu belirten Enver Adırt, “10 gün önce bir hastalık sonucu atım öldü. Tarla ve özellikle traktörün giremediği fıstık bahçesini sürmek için atımı karasabana bağlayarak kullanıyordum. Yapılan bütün tedavilere rağmen iyileşmeyen at bir süre önce telef olunca kara kara düşündüm. Ailemin geçim kaynağı olan atın elden gitmesi beni çok etkiledi. Maddi durumum iyi olmadığı için mecburen Siirt Valiliği'ne müracaat ettim. Yetkililer de bana bir at aldı. Çok mutluyum. Allah, devletimize zeval vermesin.” dedi. Vakıf tarafından 2 bin liraya satın alınan at, mağdur vatandaşa teslim edildi. CİHAN

Siirt Valiliği atı telef olan vatandaşa yenisini aldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×