Siirt'teki göçükte umutlar tükeniyor

Siirt'te heyelanın neden olduğu göçüğün altında kalan işçilerden biri, kardeşini telefonla arayarak hayatta olduklarını anlattı. Ancak yetkililer, şu ana kadar canlı emaresine ulaşamadıklarını açıkladı.

Siirt'teki göçükte umutlar tükeniyor
18 Kasım 2016 Cuma 14:04

Sonhaberler | Haber Merkezi

Siirt'te heyelanın neden olduğu göçüğün altında kalan işçilerden biri, kardeşini telefonla arayarak hayatta olduklarını anlattı. Telefonun geldiği noktada arama yapılması için bütün imkanlar seferber edildi. 

Valilik heyelan sonucu 1 milyon metreküplük bir toprak hareketi oluştuğunu açıkladı. Kayıp 12 işçinin ailelerinin endişeli bekleyişi her geçen saat artarak sürüyor. AFAD Başkan Vekili Halis Bilden, 'telefonla bir işçinin aradığı' yönündeki iddiaların sorulması üzerine, göçük altında canlı emaresine ulaşamadıklarını söyledi. Bilden, "Canlı ulaşabileceğimizi tahmin etmiyorum" diye konuştu.

Siirt'in Şirvan ilçesinin Maden köyünde bulunan ve Park Elektrik Üretim Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından işletilen bakır madeninde yaşanan göçükte 4 işçinin cesedi toprak altından çıkarıldı.

Bölgeye Siirt, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Van ve Erzurum'dan sevk edilen AFAD, Sağlık Bakanlığından Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Türk Kızılayı, jandarma, maden şirketine ait ekipler ile köpekli arama timlerince başlatılan çalışmalar sürüyor.

Cenazeler otopsi için Siirt Devlet Hastanesine götürüldü. Enkaz altındaki 12 işçiye ulaşılması için Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden ve Enerji Bakanlığı yetkililerinin koordinasyonuyla yürütülen çalışmalar devam ediyor.Sabah saatlerinde tahribatı görmek için drone havalandırıldı.

Etiketler; #Siirt heyelan

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×