Siirt Belediyesi'nin bütün mallarına haciz konuldu

Temizlik firmasına 1 milyon 800 bin liralık borcu nedeniyle Siirt Belediyesi'nin tüm mallarına haciz konuldu.

Siirt Belediyesi'nin bütün mallarına haciz konuldu
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:18

Temizlik firmasına 1 milyon 800 bin liralık borcu nedeniyle Siirt Belediyesi'nin tüm mallarına haciz konuldu. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, makam aracı da hacizli olması nedeniyle araç kiraladı.

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın makam aracı başta olmak üzere Siirt İcra Müdürlüğü belediyenin tüm mallarına haciz koydu. Hacze tepki gösteren Siirt Belediye Başkanı Sadak, haczin kaldırılması için ilgili avukatının şirket yöneticileri ve avukatlarıyla görüştüğünü söyledi.
Sadak, AK Partili dönemden kalan borçlar nedeniyle belediyenin mal varlıklarına sekizinci kez geldiğini belirterek,"Sürekli ödeme yaparak bu hacizleri kaldırıyoruz. Daha önce bu şirket ile ödemeler konusunda protokol yapmış ve parasını vermiştik Ancak bu şirket alacaklarının faizlerini de alabilmek için İcra Müdürlüğü'ne başvurmuş. İlgili haciz işlemleri ile ilgili hukuk mücadelemizi başlattık. Madem icraya başvuracaktı, bizim verdiğimiz parayı niye kabul ettiler? Bu şirketin bir alacağı varsa sadece alacağı kadar haciz gelseydi. Belediyenin tüm mal varlığına haciz konulması çalışmalarımızı aksattı. Bu ahlaki bir şey değildir. Halka hizmet etmek için tek bir otobüsümüz vardı o da şu anda haciz nedeniyle çalışmıyor. Makam aracım da hacizli olması nedeniyle özel araç kiralamak zorunda kaldım." şeklinde konuştu
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×