Şiddet gören kadın, yere düşen silahı alıp kocasını öldürdü

Adana’da şiddet gördüğü için koruma tedbiri bulunan 34 yaşındaki Meral Küçükay, tabanca ve bıçakla kendisine ve ailesine saldıran kocasını silahla vurarak öldürdü.

Şiddet gören kadın, yere düşen silahı alıp kocasını öldürdü
18 Ocak 2014 Cumartesi 13:08

Adana’da şiddet gördüğü için koruma tedbiri bulunan 34 yaşındaki Meral Küçükay, tabanca ve bıçakla kendisine ve ailesine saldıran kocasını silahla vurarak öldürdü.

Meral Küçükay, eşi 40 yaşındaki Hakan Küçükay'ın kendisine saldırdığı sırada yere düşen silahı alarak panik halinde ateşlediğini belirterek, “Tedbir kararına rağmen küfür edip, saldırdı. Öldürme kastım yoktu." dedi.
Mithatpaşa Mahallesi'nde oturan Hakan Küçükay’ın şiddet uyguladığı eşi Meral Küçükay, karakola giderek şikayette bulundu. Polislerin 'siz karı kocasınız barışırsınız' diyerek kadını şikayetinden vazgeçirdiği iddia edildi. 13 Ocakta eşi tarafından tekrar dövülen kadın, bu kez Yüreğir ilçesi Abdioğlu köyündeki babasının evine sığınarak kocasından tekrar şikayetçi oldu. Mahkeme, şiddet mağduru kadına koruma kararı verdi. Kararda, dayakçı kocanın eve yaklaşmaması, telefonla rahatsız etmemesine de yer verildi. Koruma tedbirine rağmen Hakan Küçükay, önceki gün köye giderek eşine ve ailesine saldırmaya çalıştı. Bu sırada eşinin elinden düşürdüğü silahı alan Meral Küçükay, tabancayı alıp kocasını ateş ederek öldürdü.Jandarmaca olaydan sonra gözaltına alınan Meral Küçükçay, adliyeye sevkedildi.

Nöbetçi mahkemede, eşini öldürme kastıyla hareket etmediğini, çok pişman olduğunu belirten Meral Küçükçay, "Olay günü koruma altında olduğum eve gelerek silahı bize doğrulttu. Abilerime, enişteme ve bana küfür etti. Bu sırada ağabeyim sopa ile omuzuna vurup silahı düşürttü. Bıçağını çıkartıp diğer ağabeyimi göğsünden beni de kolumdan yaraladı. Yerde gördüğüm silahı alıp o korku ve panikle hedef gözetmeksizin kendimi ve ailemi korumak için ateş ettim. Hayatımda daha önce silah kullanmadım. Sadece tetiğe bastığımı hatırlıyorum." dedi.

Avukatı Nizar Savaş da olayın nefsi müdafaa sınırları içinde gerçekleştiğini iddia ederek kadının denetimli serbestliğe tabi tutulup serbest bırakılmasını istedi. Mahkeme hakimi, Meral Küçükay'ın tutuklanmasına karar verdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×