Sgk'da Flaş Atamalar

Seçim sonrası ilk atama kararları da alındı.

Sgk'da Flaş Atamalar
02 Nisan 2014 Çarşamba 09:56

Emniyet ve Maliye'de yoğunlaşan görevden almalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da eklendi. Seçim sonrası ilk atama kararları da yürürlüğe girdi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun tepe yöneticilerinin görev yerleri değişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, bugün görevden alındı.
 
Yerel seçim sonrası Cumhurbaşkanlığı'na yeni atama kararnameleri gönderilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, bu kararnamelere onay verdi.
 
Bu çerçevde Başbakanlık Müşavirliğine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar atandı. Bir başka deyişle müsteşar, pasif göreve çekildi.
 
Kritik kurumlardan biri olan SGK'nın iki üst düzey yöneticisi de görevden alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Sağlam da, bakanlık müşavirliği görevine çekildi. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Ali Pekten de, bakanlık müşaviri olarak tayin edildi.
 
SGK Ankara İl Müdürü Ramazan Yıldız, ise geçtiğimiz şubat ayında görevden alınmıştı.
 
SGK'dan önce seçimden hemen önce BDDK ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı'nda da görevden almalar gerçekleştirilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 8 bin kadar polisin görev yeri değiştirilmişti. Kimi polisler de görevden alınmıştı.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×