Şevki Yılmaz, Çanakkale Ruhu'nu Anlattı

Başakşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı.

Şevki Yılmaz, Çanakkale Ruhu'nu Anlattı
17 Mart 2014 Pazartesi 13:38

Başakşehir Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı. Programın konuğu Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz, Çanakkale Ruhu'nu anlattı.

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde düzenlenen Çanakkale Şehitleri Anma Programı'na Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş'ın yanı sıra Başakşehirliler katıldı. Program 1915'te Çanakkale Savaşı'nda vatan uğruna canlarını veren şehitler için Süleymaniye Camii İmam Hatibi Ekrem Nalbant'ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından sahneye çıkan Şair İbrahim Sadri, Mehmet Akif'in Çanakkale Destanı'nı, Bülbül şiirini ve İstiklal Marşı'nı okudu. İbrahim Sadri'ye sazendeler Mehmet Akif'in bestelenmiş şiirleriyle eşlik etti. Programa konuşmacı olarak katılan Şevki Yılmaz da konuşmasına seyircilerle birlikte dualarla başladı. "Bu topraklar için Vatan için can verme fedakârlığını severek yerine getiren Çanakkale Şehitleri'ni rahmet ve minnetle yâd ediyoruz." diyen Yılmaz, "Vatanımızı bizlere armağan eden şehitlerimize çok şey borçluyuz." ifadesini kulllandı.

Program sonunda Mevlüt Uysal, Şevki Yılmaz'a katılımlarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×