Şevket Can, pazar esnafı ile kahvaltıda buluştu

MHP Tarsus Belediye başkan adayı Şevket Can seçim çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle pazar esnafı ile kahvaltıda buluştu.

Şevket Can, pazar esnafı ile kahvaltıda buluştu
16 Şubat 2014 Pazar 15:08

MHP Tarsus Belediye başkan adayı Şevket Can seçim çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle pazar esnafı ile kahvaltıda buluştu. Can, esnaf ile sohbet ederek, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Pazar esnafının büyük katılım gösterdiği kahvaltılı toplantıda konuşan Şevket Can, esnaf ile her zaman birlikte, ortak çalıştıklarını dile getirerek, çok güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi. Tarsus’ta hizmete sundukları kapalı semt pazarlarının Türkiye’ye örnek olduğunun altını çizen Şevket Can, “Eskiden pazar esnafımız sokaklarda çok zor şartlar altında satış yapardı. İhtiyaçlarını karşılayamaz, su dahi bulmakta güçlük çekerdi. Vatandaşlarımız o pazarların dar sokaklarında yürümekte güçlük çeker, sağlıklı bir şekilde alışverişlerini yapamazlardı. Bizler Tarsus Belediyesi olarak bölgeye örnek olacak bir çalışmaya imza atarak, kapalı sabit semt pazarlarını hizmete sunduk. Şu anda Tarsus’ta tam donanımlı üç kapalı sabit semt pazarımız hizmet veriyor. Kapalı sabit semt pazarı inşaatlarımız devam ediyor. Sizler de bu hizmetlerimizi takdir edenler olarak, her zaman bizlere güç ve kuvvet vererek, bizlerin hizmet yolunda önümüzü açıyorsunuz. Siz değerli esnaflarımız hizmetin en iyisine, en kalitelisine layıksınız.” şeklinde konuştu. Can, esnaflara projeleri hakkında da bilgi verdi.

Tarsus Seyyar Pazarcılar Derneği Başkanı Mustafa Yavuz ise şunları söyledi: “Sokak aralarından kurtularak, modern semt pazarlarına kavuştuk. Yazın sıcağından, kışın çamurundan ve soğuğundan kurtulduk. Artık suyu, lavabosu, tuvaleti, duşu, mescidi olan modern semt pazarlarımız var. Yaptıkları büyük yatırım ve projelerle Tarsus'a hayat veren, Tarsus'u yaşanılır bir kent haline getiren Kocamaz ile Can başkanlarımıza teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sayın Kocamaz’a Mersin’de, Sayın Can’a da Tarsus’ta hizmet yolunda başarılar diliyoruz."

Öte yandan Yeni Mahalle Muhtarı Kenan Pehlivancık’ın da katıldığı kahvaltılı toplantıda esnaflar Şevket Can ile sohbet etti. CİHAN

Şevket Can, pazar esnafı ile kahvaltıda buluştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×