Seri katilin 'kadın avukat ısrarı' yerine getirildi

İlk sorgusunda yanında bulunan kadın avukatın gelmemesi halinde ifade vermeyeceğini belirten Atalay Filiz'in talebi yerine getirildi

Seri katilin 'kadın avukat ısrarı' yerine getirildi
16 Haziran 2016 Perşembe 12:46

Yakalandığı günden bu yana medyada ilginç bir şekilde sempatik gösterilmeye çalışılan seri katil Atalay Filiz ile ilgili çarpıcı yeni bir gelişme daha yaşandı. Seri katilin, ilk sorgusunda yanında bulunan kadın avukatın gelmemesi halinde ikinci sorgusunda ifade vermeyeceğini belirtmesi ve bunda ısrar etmesi üzerine talebi yerine getirildi. Seri katilin talebinin yetkililer aracılığıyla yerine getirilmesi şaşkınlıkla karşılandı. 

İzmir'de yakalandıktan sonra İstanbul'a getirilen ve öğretmen Fatma Kayıkçı cinayetiyle ilgili sorgulandıktan sonra cezaevine konulan Atalay Filiz, Ankara'da işlediği çifte cinayetlerle ilgili de sorgulanacak.

Hakkında açılan dava kapsamında dün ifadesi alınmak istenen Filiz için Ankara Barosu'ndan bir avukat görevlendirildi. Ancak Atalay Filiz, baronun görevlendirdiği avukatı kabul etmedi ve İstanbul'daki ilk sorgusunda bulunan Avukat Vildan Yirmibeşoğlu'nu istedi. Filiz ifade vermeyince sorgunun biran evvel bitmesi için devreye sorgu hakimi ve cezaevi yetkilileri girdi.

Avukat Vildan Yirmibeşoğlu'na ulaşıldı. Atalay Filiz'in isteği kendisine aktarıldı. Avukat Yirmibeşoğlu, kendisinin görevinin bittiğini belirtti. Yetkililer zanlının ifadesinin alınabilmesi için Yirmibeşoğlu'dan sorgusunda bulunmasını tekrar istedi. Vildan Yirmibeşoğlu, Ankara cinayetlerinin sorgusunun tamamlanması için Atalay Filiz'in sorgusunda bulunmayı kabul etti.

Yirmibeşoğlu'nun talebi kabul etmesi üzerine bugün saat 14:00'te SEGBİS aracılığıyla Atalay Filiz'in ifadesinin alınmasına karar verildi. Atalay Filiz'in ailesinin kendisini aradığını ve kısa bir görüşme yaptığını belirten Vildan Yirmibeşoğlu, "Atalay Filiz'in avukatlığını yapmam konusunda bir karar vermedim. 36 saattir uyumadım. İstanbul'daki sorgusunda gözlemlediğim kadarıyla çok zeki biri. Ancak yalanlarıyla insanları kandırmayı başarabiliyor. 11 yaşından beri gizli emirler aldığını söylüyor. Çok ilginç bir vaka" dedi.


Etiketler; #atalay filiz

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×