Selimiye Camii Miraç’ta doldu taştı

Edirne’de bulunan tarihi Selimiye Camii, Miraç Kandili nedeniyle doldu taştı.Osmanlı döneminin en önemli mimari yapılarından biri olan Selimiye her mübarek gün ve gecede olduğu gibi yine insanların akınına uğradı.Selimiye’de Miraç gecesini...

Selimiye Camii Miraç’ta doldu taştı
26 Mayıs 2014 Pazartesi 01:13

Edirne’de bulunan tarihi Selimiye Camii, Miraç Kandili nedeniyle doldu taştı.

Osmanlı döneminin en önemli mimari yapılarından biri olan Selimiye her mübarek gün ve gecede olduğu gibi yine insanların akınına uğradı.

Selimiye’de Miraç gecesini idrak etmek isteyen müminler şehir içinde ve şehir dışından camiye geldi. Kısa süre içerisinde caminin tamamı doldu. Camide yer bulamayanlar ise iç avluda saf tuttu.

Akşam namazının ardından cemaat, Edirne Müftülüğü tarafından hazırlanan kandil gecesi programını takip etti. Okunan mevlidi şerifin ardından çocukların oluşturduğu bir ilahi korosunun seslendirdiği ilahiler cemaat tarafından ilgi ile dinlendi. Ardından camii görevlisi Kur’an-ı Kerim okudu. Kur’an tilavetinden sonra Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Fatih Yakar, Miraç hadisesini konulu bir vaaz verdi.

Edirne Müftü Yardımcısı Mehmet Karahan duasına camiyi dolduran binlerce kişi amin diyerek katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×