Selçuk Üniversitesi, BYEGM ile Afiş ve Kısa Film Yarışması düzenliyor

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ile ‘Soysal Medya ve Bilinç’ konulu Afiş ve Kısa Film Yarışması düzenliyor.

Selçuk Üniversitesi, BYEGM ile Afiş ve Kısa Film Yarışması düzenliyor
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:33

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi ile ‘Soysal Medya ve Bilinç’ konulu Afiş ve Kısa Film Yarışması düzenliyor. Yalnızca SÜ öğrencilerinin katılabileceği yarışmada kadın ve çocuğa şiddet, çocuk istismarı, nefret söylemli ve gençlik sorunları içeren çalışmalar katılabilecek.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü’nde düzenlenen protokol töreni Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, SÜ Rektörü Hakkı Gökbel, SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Ahmet Kalender ve Basın-Yayın Enformasyon Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, ulusal medyanın yanında yerel medya hakkında da kurum olarak çeşitli görevlerinin olduklarını dile getirdi. Karakaya, Selçuk Üniversitesi öğrencileriyle yürütecekleri çalışma sonucunda ortaya iyi eserler çıkacağını ümit ettiğini söyledi. Öğrencilerin hazırladıkları eserlerden iki tanesini ülke çapında yayınlayacakları kamu spotlarında kullanacaklarını anlatan Genel Müdür Karakaya, çalışmanın pilot uygulama olacağını aktardı. Yarışmaya ise yalnızca SÜ öğrencilerinin katılabileceğini aktararak "Bu çalışmayı ilerleyen zamanlarda Türkiye’nin bir çok şehrinde yapmayı planlıyoruz." dedi.

Yeni medya düzeninin önemli hale geldiğini vurgulayan Karakaya, karşı konulamayan bir şekilde klasik basını zorlayan bir sürece girildiğine dikkat çekti. Bu bağlamda internet sitelerinin hakim olduğu bir yapıya doğru gidildiğini ifade ederek şunları söyledi: "Genel Müdürlüğü de aktif olarak bu sürecin içerisinde yer alıyor. Biz genel müdürlük olarak özellikle yerel basının ve kamu kurumlarının da bu yeni medya düzenine entegrasyonu konusunda bir gayret içerisindeyiz."

"GÜZEL SONUÇLAR ALACAĞIZ"

Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel, sosyal medyanın devreye girmesinin basın yayın üzerinde etkilere neden olduğunu söyledi. Yakın zamana kadar sermayeye bağlı olan medya sektörünün artık farklı bir temsiliyet kazanmaya başladığını ifade ederek "Sosyal medyanın içerisinde yer alan insanlar bir şekilde kendilerini ifade etme imkanı bulabiliyor. İnsanların çoğu öyle veya böyle sosyal medya aracılığıyla kendilerine bir kanal açmış durumda. Sosyal medya ve bilinç konusunda bir kısa film ve afiş yarışmasının düzenlenmesi son derece önemli bir düşünce. Güzel sonuçlara yol açacağına inanıyorum. Öğrencilerimizin geniş katılımıyla beraber sonuçlarının iyi olacağına ve inşallah Türkiye çapında kullanılabilir ürünlerin meydana geleceğine inanıyorum." dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya ile Selçuk Üniversitesi Hakkı Gökbel Afiş ve Kısa Film Yarışması protokolünü imzaladı.
CİHAN

Selçuk Üniversitesi, BYEGM ile Afiş ve Kısa Film Yarışması düzenliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×