Şehit ve Gazi yakınlarına atama müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Şehit ve Gazi yakınlarına atama müjdesi verildi.

Şehit ve Gazi yakınlarına atama müjdesi
10 Mart 2015 Salı 16:38

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 4 bin 200 şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, görev ve savaş malulleri ile terör mağduru sivil vatandaşın atamasına ait işlemleri tamamladı. 81 ilde başvuruların tek tek alındığı emek kapsamında hazırlanmakta olan evraklar Devlet Personel Başkanlığı'na teslim edildi.

Atama müjdesini ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 17 Nisan'da katılacağı bir programda duyuracağı öğrenildi. Bakanlık, 24 Nisan'da yapılacak Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anma törenleri öncesi şehit yakını ve gazilere yönelik mühim bir atamayı yaşama gerçekleştirmiş olacak.

SON 8 AYDA 10 BİN 227 ATAMA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sebebi ile 27 Temmuz 2014 tarihinde C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 3 bin 527 şehit yakını ile gazi ve gazi yakının ataması gerçekleştirilmişti.

Ardından 2 Ekim 2014 tarihinde 2 bin 500 atama daha yapılmıştı. Son şekilde yapılacak 4 bin 200 atamayla ortak son 8 ayda yekün 10 bin 227 şehit yakını ile gazi ve gazi yakının ataması gerçekleştirilmiş olacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, daha evvela "Şehit yakınları ve gazilerimiz milletimizin bizlere emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak da gene yurt ve ulus şekilde ana görevimizdir" demişti.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×