Seçim öncesi alınacak tedbirler masaya yatırıldı

Kahramanmaraş’ta 30 Mart yerel seçimler öncesinde alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Seçim öncesi alınacak tedbirler masaya yatırıldı
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:48

Kahramanmaraş’ta 30 Mart yerel seçimler öncesinde alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıda, 30 Mart’ta yapılacak mahalli ve yerel yönetimler seçimleri öncesi, seçim güvenliği ve alınacak tedbirler ele alındı.

Valilikte gerçekleştirilen toplantıya vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, il jandarma komutanı ve emniyet müdür katıldı. Toplantıda, seçim sürecinde alınacak güvenlik önlemleri, seçim öncesi yapılması gereken tanıtım ve propaganda çalışmalarının kanun ve yönetmelikler çerçevesinde nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler verdi.

Vali Şükrü Kocatepe, İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda seçim güvenliği ve siyasi faaliyetlerin güven ortamında yapılması için planlamalar yapıldığını söyledi. Geçmiş yıllardaki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararlarının inceleneceğini belirten Kocatepe, “Bu toplantımız İçişleri Bakanlığımızın emri doğrultusunda, Sayın Bakanımızın emirleri doğrultusunda bize verdikleri talimatlarla ilgili görüşlerimizi, karşılıklı ilçelerimizin yapısı, ulaşım durumları, seçimlerde vatandaşımızın rahat oy kullanabilmesi için alınması gereken tedbirler, siyasi partilerin faaliyetleri konusunda bizden istekleri varsa onu değerlendireceğiz. Yine YSK karalarıyla uyulması gereken kurallar nedir, bu güne kadar yayınlanmış olan YSK karalarını inceleteceğiz. İl ve ilçe seçim kurulumuzun seçim karalarını irdeleyeceğiz.” diye konuştu. CİHAN

Seçim öncesi alınacak tedbirler masaya yatırıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×