Savur'da Peygamber sevgisi anlatıldı

Mardin’in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Savur Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAVURDER) Kutlu Doğum programı düzenledi.Savur Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen programa çok sayıda davetli katıldı. Programa...

Savur'da Peygamber sevgisi anlatıldı
05 Mayıs 2014 Pazartesi 16:28

Mardin’in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Savur Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAVURDER) Kutlu Doğum programı düzenledi.

Savur Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen programa çok sayıda davetli katıldı. Programa katılan vatandaşlara Peygamber Efendimizin simgesi olan canlı gül dağıtıldı. SAVURDER bünyesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonunda eğitim gören öğrencilerin okuduğu ilahi ve şiirlerle başlayan programda konuşmacı olarak katılan ilahiyatçı yazar Numan Naim Selmanlar, Peygamber Efendimiz'e olan sevgiyi anlatarak, sahabeden çeşitli örnekler verdi.

Savur Eğitim Kültür Sanat Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Eliş, bu tür etkinliklerin ilçede bulunan vatandaşları bir araya getirdiğini belirterek, Efendimizi halkımıza anlatmak için böyle bir program düzenlediklerini ifade etti.

Daha sonra program sonunda yapılan konuşmalardan sonra Türkiye genelinde Herkes O'nu okuyor yarışmasında Savur ilçesinde dereceye girenlere hediyeler verildi. CİHAN

Savur'da Peygamber sevgisi anlatıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×