Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na İsmail Demir atandı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Prof.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na İsmail Demir atandı
12 Nisan 2014 Cumartesi 11:43

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'na Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Demir atandı. 1960 yılında Elazığ'da doğan Demir, 2006 yılında ayrı bir tüzel kişiliğe kavuşturulan THY Teknik'e Genel Müdür olarak atanmıştı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na atama yapıldı. Resmi Gazete’te yayımlanan atama kararında, "Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +7600 ek göstergeli Savunma Sanayii Müsteşarlığına, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Demir’in atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 60 ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür." denildi.

Geçtiğimiz günlerde 10 yıldır Savunma Sanayii Müsteşarlığı görevini yürüten Murad Bayar'ın görevden alınması ile boşalan Müsteşarlık görevine Prof. Dr. İsmail Demir atandı. 1960 yılında Elazığ'da doğan Demir, 1982 yılında İTÜ'den Uçak Mühendisi olarak mezun oldu. Uludağ ve İstanbul Teknik Üniversiteleri'nde 2 yıl Araştırma görevliliği sonrasında ABD'ye Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimi için gitti. 1992'den 2003 yılına kadar Suudi Arabistan, ABD ve Kanada'da çeşitli üniversite ve araştırma kurumlarında görev yaptı. 1997'de Uçak Elemanları ve Malzemesi dalında Doçentlik ünvanı aldı. 2003 yılı sonunda Eğitim Başkanı olarak Turkish Technic'de göreve başladı. Demir, evli ve dört çocuk babası.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×