Savcılardan askeri birliklerde inceleme

Cumhuriyet savcıları, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Özel Kuvvetler Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Temelli'deki askeri havaalanı ile Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında keşif ve inceleme yapıyor

Savcılardan askeri birliklerde inceleme
26 Temmuz 2016 Salı 16:16

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında cumhuriyet savcılarınca, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Temelli'deki askeri havaalanı ile Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığındaki keşif ve inceleme çalışmalarına devam ediliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında savaş uçakları ve taarruz helikopterlerinin kontrol edildiği üs konumundaki Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığında Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz başkanlığındaki heyet tarafından inceleme yapılıyor.

Savcılar, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TAİ) görevlilerinden oluşan bilirkişi heyetinden hasara ilişkin bilgi aldı. Olay yeri inceleme polislerince de fotoğraf çekildi, kamera kaydı alındı ve imaj kopyalama çalışmaları gerçekleştirildi.

Darbe girişimi sırasında Diyarbakır'dan gelen 6 savaş uçağı ile çeşitli bölgelerden Akıncı Üssü'ne inen helikopterlerin yazılım sistemleri de inceleniyor, kriminal çalışma yapılıyor.

Bu arada, Ankara Batı Cumhuriyet Savcılığında görevli 30 savcı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Temelli'deki askeri havaalanı ile Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığındaki keşif çalışmalarını sürdürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×