Savcı Yalanı ile 40 Bin Lira Dolandırdı

SAMSUN'da 65 yaşındaki Erol Oda'yı cep telefonundan arayarak kendisini önce polis sonra savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, bankadaki hesabından 40 bin lira çektirdi.

Savcı Yalanı ile 40 Bin Lira Dolandırdı
17 Mart 2014 Pazartesi 17:14

SAMSUN'da 65 yaşındaki Erol Oda'yı cep telefonundan arayarak kendisini önce polis sonra savcı olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, bankadaki hesabından 40 bin lira çektirdi.O da, bankadan çekiği parayı verdiği kişi kaçarak olay yerinden uzaklaşınca dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.

Olay bugün İlkadım İlçesi Gazi caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre Atakum İlçesi Çatalçam mevkiinde oturan Erol Oda'yı kimliği belirsiz bir kişi cep telefonundan arayıp, kendisini önce polis sonrada savcı olarak tanıttı. Kimliği belirsiz kişi, "Hesabından yüklü mikterda kredi çekilmek istenmiş. Bu çeteyi yakalamak için uğraşıyoruz. Hangi bankalarda hesabın var" dedi. Erol Oda telefonla görüştüğü kişiye bir bankada iki ayrı hesabı olduğunu söyleyince şüpheliler parayı çekmesini ve cep telefonunu kapatmamasını istedi. Erol Oda, banka şubesine gidip hasabından 40 bin TL parayı çektikten sonra şüpheli elindeki telefonla yanına geldi. Parayı aldıktan sonrada konuştuğu cep telefonunu Erol Oda'ya vererek olay yerinden kaçtı. Dolandırıldığını anlayan Oda, polise haber verip üzerinde beyaz eşofman ve başında şapka bulunan bir kişinin kendisini 40 bin TL dolandırdığını söyleyip yaşadıklarını anlattı. Polis çevrede yaptığı araştırmada şüphelinin kaldırım kenarına attığı şapka ve üst eşefomanı buldu. Şoka giren Erol Oda, "Beni telefonla arayan kişi önce polis olduğunu sonrada savcı olduğunu söyleyip hesabımdan 60 bin TL para çekildiğini ayrıca benim adıma yüklü miktarda kredi çekilmek istendiğini, ve bu şahısları yakalayacaklarını söyleyip hangi bankada hesabım olduğunu sordular. Bende söyledim. Bankaya gidip parayı çekmemi istedi ve 'Cep telefonunu kapatma' dedi. Yaklaşık 1.5 saat telefonla görüştük. Bankadaki hesabımdan 40 bin TL çektim. Daha sonra elinde telefonla gelen şahıs cep telefonunu bana verip paraları istedi. Önce 20 bin TL verdim bana 'Hepsini ver' dedi. Daha sonra elinde benimle konuştuğu cep telefonunu bana verip olay yerinden kaçınca dolandırıldığımı anladım" dedi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×