Savcı Osman Şanal tutuklandı

Kamuoyunda Ergenekon davalarından Savcı Osman Şanal, darbecilerle birlikte tutuklandı

Savcı Osman Şanal tutuklandı
18 Temmuz 2016 Pazartesi 14:34

Düzce’de, darbe girişiminin ardından "Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebüs etmek" suçlamasıyla başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 13 yargı mensubundan, aralarında Ergenekon savcısı Osman Şanal’ın da bulunduğu 4’ü tutuklandı.

Darbe girişiminin ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 savcı, 6 hakim dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifade işlemleri tamamlanan savcılar Osman Şanal, Osman Teke, AtillaAslan ve Hakim Mukadder Küçükkaya, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Gece boyunca devam eden yargılama sonunda, Ergenekon soruşturması kapsamında dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı, CHP Milletvekili İlhan Cihaner’i tutuklatan Ergenekon savcısı Osman Şanal ile birlikte toplam 4 kişi tutuklandı. 
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
31 ERDOGAN 31 - 2 yıl önce
OSMN SAVCI SUCSUZDUR
Avatar
vatandaş - 2 yıl önce
31 ERDOGAN 31 "OSMN SAVCI SUCSUZDUR" demiş. Bu kanıya nerden vardın ki? Ben de "SUÇLUDUR" demek isterim ama nerden bileyim? Ateş olmayan yerden duman tütmez. Tutuklandıysa vardır bir sebebi ve ilgililer inceler, karar verir.
Herkes kafasına göre suçludur, suçsuzdur diyecekse adliyeler kapatılsın herkes fikrini uygulasın.