Satranç turnuvasında birinciler belli oldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvada dereceye giren öğrenciler, 25-30 Nisan tarihleri arasında Antalya Manavgat’ta yapılacak Üniversiteler Arası Satranç Turnuvası'nda üniversiteyi temsil edecek.

Satranç turnuvasında birinciler belli oldu
10 Nisan 2014 Perşembe 16:48

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde (AİBÜ) satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvada dereceye giren öğrenciler, 25-30 Nisan tarihleri arasında Antalya Manavgat’ta yapılacak Üniversiteler Arası Satranç Turnuvası'nda üniversiteyi temsil edecek. Turnuva sırasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar ile Genel Sekreter Doç. Dr. Erdal Bekiroğlu da öğrencilerle bir süre satranç oynadı.

AİBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından üniversitede satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 4’ü kız 30 öğrenci katıldı. 2 gün süren turnuvanın sonunda hem kızlarda hem de erkeklerde Tıp Fakültesi öğrencileri Hanzade Köseli ile Muhammed Cemre Çevrin birinci oldular. Erkeklerde Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan Bilge Kağan Polatkan ikinci, Mimarlık Bölümü öğrencisi İsmail Karadağ üçüncü; kızlarda ise Bolu Sağlık Yüksekokulu’ndan Esma Emeç ikinci, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan (BESYO) Serap Aygün üçüncülüğü elde ettiler. Dereceye giren öğrenciler Nisan ayında Antalya’da yapılacak Üniversiteler Arası Satranç Turnuvası'nda Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni temsil edecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×