Satırlı vahşet kamerada

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, yardım istediği ekip otosunu durdurduktan sonra binen ve pijamasının altına sakladığı satırla saldırdığı iki polis memurunu yaralayan, başına vurup öldürmek isteyen 41 yaşındaki T.

Satırlı vahşet kamerada
16 Ocak 2014 Perşembe 12:33

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, yardım istediği ekip otosunu durdurduktan sonra binen ve pijamasının altına sakladığı satırla saldırdığı iki polis memurunu yaralayan, başına vurup öldürmek isteyen 41 yaşındaki T.B., akıl hastanesinde yaklaşık bir yıl tedavi gördükten sonra taburcu oldu. Güvenlik kameralarına yansıyan korkunç olayda T.B.'nin, bacağından vurulmasına rağmen satırla polis memurlarına saldırmaya devam ettiği görülüyor.

2012 Nisan ayında meydana gelen olayda, Yeni Girne Caddesi'nde devriye görevi yapan Ali Rıza Metin ve Enver Sevgili'den oluşan polis ekibi, pijamalarıyla yola fırlayan bir kişinin kendilerinden yardım istemesi üzerine acil bir durum olduğu düşüncesiyle durdu. Arka bölümdeki sürmeli kapıyı açan saldırgan, pijamasının altına sakladığı satırı polis memuru Metin'in boğazına dayayarak, "Bakanlığa çek." dedi. Arabanın içinde yaşanan boğuşma sırasında saldırgan, Metin'i yüzünden ve başından yaraladıktan sonra kendisine müdahale eden direksiyondaki polis memuru Sevgili'yi de başına vurarak yaraladı. Olaydan sonra arabadan inen Enver Sevgili, arkadaşının başına satırla vurmaya devam eden T.B.'yi bacağından vurarak etkisiz hale getirdi. Yaralanan polis memurları, hastanede tedavi altına alındı.

SALDIRI KAMERADA

Dehşet dakikalarının güvenlik kameraları tarafından da kaydedildiği ortaya çıktı. İncelenen görüntülerde, arbede sırasında arabadan inen polis memuru Sevgili'nin, ekip arkadaşına satırla vurmaya devam eden T.B.'yi de indirmeye çalıştığı tespit edildi. T.B.'ninse kendisine engel olmaya çalışan Enver Sevgili'ye de satırla saldırmaya başladığı belirlendi. Başına aldığı darbeyle Sevgili'nin yere düştüğü görüldü. Yerden kalktıktan sonra T.B.'yi teslim olması için uyardı ancak olmaması üzerine bacağından vurdu.

VURULDUĞU HALDE SALDIRMAYA DEVAM ETMİŞ

Bir işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde T.B.'nin, vurulduğu halde iki polis memuruna satırla saldırmaya devam ettiği de görülüyor. Tecrübeli polis memuru, bacağından vurulduğu halde kendilerine saldırmaya devam eden T.B.'ye ikinci kez ateş etmeyip copla etkisiz hale getiriyor.

BİR YIL TEDAVİ GÖRDÜ, TABURCU EDİLDİ

Olaydan sonra kaldırıldığı hastaneden taburcu edildikten sonra T.B., akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilip Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı. Yaklaşık bir yıl burada tedavi gören T.B. taburcu edildi. Almanya doğumlu olan ve tek başına yaşayan, uyuşturucu kullanmaktan emniyette kaydı bulunan T.B.'den, komşularının da sık sık şikayetçi olduğu ortaya çıktı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×