Sarıgül: İktidar hırsına yenik düşenler, kaybetmeye mahkumdur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında hergün 15 kilometre yürüyeceğini söyledi.

Sarıgül: İktidar hırsına yenik düşenler, kaybetmeye mahkumdur
19 Şubat 2014 Çarşamba 15:28

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında hergün 15 kilometre yürüyeceğini söyledi. Başbakan'ı eleştiren Sarıgül, "Tarih bize göstermiştir ki iktidar hırsına yenik düşenler her zaman kaybetmeye mahkumdur. Akla, vicdana, adalete sığmayan işler yapan yönetimlerin ömrü hep kısa olmuştur." dedi.

Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan’la Fatih Saraç arasındaki kendisiyle ilgili çıkan ses kayıtları hakkında basın toplantısı düzenledi. İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da katıldı. Ses kayıtlarına yansıyanların korkudan kaynaklandığını belirten Sarıgül, “Bu korku 'Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul’da kazanacak' korkusudur. İstanbul’da Sarıgül kazanacak, yağma dönemi bitecek. Size İstanbul’da at oynattırmayacak, har vurup harman savurmayacaksınız. Bundan korkuyorlar. Sayın Başbakan istiyor ki; İstanbul’u kendisi yönetsin. İstanbul’da başkanlık değil, acentelik yapsın. Sadece sayın Başbakan'ın isteklerini yerine getirsin. Sayın Başbakan istiyor ki; tokmak kendisinde, davul başkanın boynunda dursun. Bunlar Sarıgül’le olmaz. Onun için önümü kesmeye çalışıyorlar, onun için 'alo Fatih Saraç' hattını arıyorlar.” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmalarını hatırlatan Sarıgül, şöyle devam etti: “Sayın Başbakan bir süre önce şunu söylüyordu, ‘Manşetlerin dediği değil, milletin dediği olur’ Öyleyse niye Fatih Saraç hattını arıyorsunuz? Tarih bize göstermiştir ki iktidar hırsına yenik düşenler her zaman kaybetmeye mahkumdur. Akla, vicdana, adalete sığmayan işler yapan yönetimlerin ömrü hep kısa olmuştur. AK Parti de kaybedecektir. Bunların dümen suyuna giden medya da kaybedecektir . Objektif olmayan medya da kaybedecektir. Bu toplantıyı zulme ve haksızlığa razı olmayacağımı göstermek için yaptım. Zulme ve haksızlığa rıza gösterenler başarılı olamaz. Ben Cumhuriyet Halk Partimin hakkımı kimseye yedirtmem. Ne yaparsanız yapın, neyi yasaklarsanız yasaklayın yandaş medya sizin olsun. duvarlar, meydanlar, sokaklar bizimdir. biz kazanacağız. Hakla beraber, halkla beraber kazanacağız. Biz kazanacağız. İstanbul’da kin dönemini, nefret dönemini, sevgisizlik dönemi bitecek. Sevgi kazanacak, barış kazanacak, özgürlük kazanacak. İnançla ve azimle yürüyoruz. Bu mücadeleyi yurttaşlarımız kazanacak. millet iradesine musallat olanlar perişan olacaklar. Kısacası diyorum ki: istanbul’dan geldiler, istanbul’dan gitmek istemiyorlar. Maç başladı hakem faulleri görmüyor.”

Fatih Saraç’ı arama taklidi yapan Sarıgül, ulaşamadığını belirterek hayatının en üzüntülü, en sıkıntılı basın toplantısını düzenlediğini söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle ilgili ses kayıtlarını gurup toplantısında dinletirken televizyonların yayından çıktığını belirten Sarıgül, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dün bu kaseti yayınlarken ekranlar ne yazık ki karartılı. Bugün ekranları karartanlar yarın demokrasinin kendilerine de lazım olacağını bilmeliler. Size ağır geleni lütfen başkasına yapmayınız. Koltuğunuzu korumak için yönettiğiniz toplumlara zulüm yapmayınız.” diye konuştu.

'BAŞBAKAN’IN AKLI İSTANBUL’DA FİKRİ SARIGÜL’DE'

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Sarıgül’e, Fethullah Gülen’le görüşüp görüşmediği soruldu. Sarıgül soruya, “Ben Türk siyasetinin içinde her kademesinde görev yaptım. Aktif siyasetç yapan siyasetçilerle ilgili olarak da dünyanın her tarafında konuşmalar olabilir. Bunları çok doğal olarak karşılıyorum. Sarıgül, toplumun her kesiminde din, dil, kültür farkı gözetmeden bütün yurttaşlarımıza ulaşacak. Oy istemeye devam edecek. Ötekisi olmayan bir anlayışla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Adaylığım 2 yıldır toplumun her kesiminde konuşuluyor. Merak uyandırıyor. Çünkü Sarıgül’ün İstanbul’u kazanacağını her yurttaşımız biliyor. Sarıgül, sadece Türkiye’de değil dünyanın her noktasında konuşuluyor.” şeklinde cevap verdi.

Başbakan Erdoğan’ın, ‘Bizim temizlediğimiz yerde balık tutuyorsunuz’ şeklindeki söylemiyle ilgili soruyu cevaplayan Sarıgül, “Sayın Başbakan’ın aklı İstanbul’da fikri Sarıgül’de. Kendisinin heyecanını anlıyorum.” diye cevap verdi.

Ses kayıtlarında ismi geçen Hüsamettin Özkan’la ilgili sorulan soruyu cevaplayan Sarıgül, şöyle devam etti: “Hüsamettin Özkan’la kendisiyle çok yakınen dostluğum vardır. 1974 yılından beri kendisiyle beraberiz. Birlikte olmaktan, sohbet etmekten, kendisiyle ülke meselelerini konuşmaktan dün onurların ve gururların en büyüğünü duydum bugün de duyuyorum. Ne zaman bir konuda sohbet etme imkanım olsa her zaman kendisinin bilir kişiliğinden yararlanıyorum. Benim sponsorlarım var.sponsorlarım binlerce yurtaşımız. Sponsorla bu iş olursa biz Sayın Başbakan’la baş edemeyiz. Benimle beraber olan yurttaşlarım menfaat ağıyla baüğlı değil. Merhamet ağıyla bağlı. Billboardlarda bziim burnumzuu dahi göstermiyorlar. Televizyonlarda göstermiyorlar. Beyoğlu’nda yangına gittim. 4 tane yayın yapan kanal beni görünce yayınlarını kesiyor. Bunların ne olduğunu biliyorum. Vakti saati geldiği zaman onlarda bu işin doğru olmadığını anlayacaklar.”

Sorular bitince gazetecilerin yanına gelen Sarıgül, ayaklarını göstererek nasır bağladığını söyledi. Her gün 15 km yürüyeceğini söyleyen Sarıgül, “Ayaklarımda nasırlar çıkmaya başladı. Daha çok çıkacak. Bundan sonra her gün 15 km yürüyeceğim. Yarın sabahtan itibaren 15 km yürüyeceğim. Medya Ankara’nın olsun. Duvarlar ve yurttaşlar bizim olsun.” dedi.
CİHAN

Sarıgül: İktidar hırsına yenik düşenler, kaybetmeye mahkumdur


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×