Sarıgül: Bazıları beni kötü bir oyuna çekmek istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında Fatih'te partililerle bir araya geldi.

Sarıgül: Bazıları beni kötü bir oyuna çekmek istiyor
26 Ocak 2014 Pazar 18:38

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında Fatih'te partililerle bir araya geldi. Bazıları beni kötü bir oyuna çekmek istiyor diyen Sarıgül, "İstiyorlar ki Sarıgül sinkaflı kalsın, istiyorlar ki Sarıgül'ü kendi bataklıklarının içine çeksinler yok öyle yağma Sarıgül, yumruğu çıkaracak sonra yumruğu cebine koyacak." dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Fatih Koca Mustafa Paşa meydanında partililere hitap etti.

Bazıları beni kötü bir oyuna çekmek istediğini söyleyen Sarıgül, "Bütün Türkiye şunu biliyor. Bazıları Sarıgül'ü bir oyuna çekmek istiyorlar. Bazıları bazılarıyla perde arkasında neler konuştuğunu biliyoruz. Çünkü kuşlar bize, Ak güvercinler bize anlatıyorlar. Şimdi istiyorlar ki Sarıgül kavga etsin, istiyorlar ki Sarıgül sinkaflı kalsın, istiyorlar ki Sarıgül'ü kendi bataklıklarının içine çeksinler yok öyle yağma, Sarıgül yumruğu çıkaracak sonra yumruğu cebine koyacak. " şeklinde konuştu.

Sarıgül,"Bazıları bizim onları takip etmemizi istiyorlar kendi karanlık, lüzumsuz evlerdeki o kutularda ki tuzaklarına bizi çekmek istiyorlar. Ama artık gündemi onlar tayin etmiyor. Gündemi biz tayin ediyoruz. Geçen hafta biz Sinan Erdem'deydik şimdi de onlar orada." ifadelerini kullandı.

Kendisiyle ilgili dinlenme iddialarına da değinen Sarıgül, "Bu ülke Erbakan hocayı yaşadı, Ecevit'in Başbakan'lığını yaşadı, o günler de Rahmetli Türkeş'i yaşadı. O günlerde bu kadar özgürlük dışı olay var mıydı. Şimdi bakkalla konuşsan, kasapla konuşsan diyor ki 'Abi telefonla konuşmayalım' Hani ileri demokrasi." ifadelerini kullandı.

Sarıgül, kendisini hukuksuz dinledikleriyle ilgili belgelerin şuanda elinde olduğunu ve ne yapılsa da kendisini durduramayacaklarını söyledi.

Başarılı olduğu taktirde İstanbul'u bilimsel çalışmalara dayalı planlı bir gelişmeyle yöneteceğini söyleyen Sarıgül şöyle konuştu: "İstanbul'u 20 yıldır yönetenlere sesleniyorum 'Kardeşim siz İstanbul'u 20 yıldır yönetiyorsunuz, yaptıklarınıza teşekkür ederim, Allah razı olsun. Ama Londra'dan İstanbul'a gelen bir vatandaşımız 3 saat 25 dakikada geliyor. Ama Yeşilköy'den Kadıköy'e 4'te geçiyor. yazık günahtır.' Kentimizin ulaşımında raylı sistemlere, deniz taşımacılığına önem vereceğim. Evlerinizden işlerinize gitmek çile olmaktan çıkacak. İstanbul'un her tarafına muhteşem otoparkları biz yapacağız. İstanbul'umuzu bilim ve teknoloji şehri yapacağız. Gençlerimize de sesleniyorum internetinizi, Twitter'ınızı kesecekler, sosyal medyanızı kesecekler. Çünkü onlar gençleri korumuyor koltuklarını koruyor."

Sarıgül, normalde başka bir konuşma yapacağını ancak onun dosyada beklediğini söyleyerek, "Ben siyasi adamım, siyasi kültürüm almış olduğum siyasi terbiyemden dolayı o konuşmayı bugün yapmıyorum. Ama bir gün genel başkanım sayın Kılıçtaroğlu, 'Sarıgül o konuşmayı yap' derse o konuşmada öyle laflar var ki, öyle cevaplar var ki ama ben nezaketimi, zarafetimi bu kampanyada söz verdim kötüleme yapmayacağım, karalama yapmayacağım, sadece kendi projelerimi yapacağım hizmetlerimi yapacağım. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki bu kardeşinizin veremeyeceği cevap yoktur." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×