Sarıgül: Ampulleri değiştirme zamanı geldi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye'de halka hitap etti.

Sarıgül: Ampulleri değiştirme zamanı geldi
25 Ocak 2014 Cumartesi 15:53

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, seçim çalışmaları kapsamında Ümraniye'de halka hitap etti. Vatandaşları ve partilileri selamlayan Sarıgül, "Ampulleri değiştirme vakti geldi." dedi.

Mustafa Sarıgül, Dudullu Meydanı'nda toplanan kalabalığı parti otobüsünün üzerine çıkarak selamladı. Siyasi tercihlerinde insanların toza dumana kapılma ya da tozu dumana katma tercihi yapacağını belirten Sarıgül, kendilerinin tozu dumana katacaklarını söyledi. Seçim sandığının yaklaşmasına karşın ortaya atılan iddialara da değinen Sarıgül, "Maçın tarihi belli oldu, hakemi etkilemeye çalışıyorlar, sizi gidiler sizi! Dur bakalım! çok şey olacak. Sizden ricam; çok tahrik edecekler. AK Partili kardeşlerimizle görüşün, onlara deyin ki Sarıgül'ün ötekisi olmaz, parti ayrımı yapmaz." ifadelerini kullandı.

Siyasette yeni bir dönemin başlaması gerektiğine işaret eden Sarıgül, "Ampulleri değiştirme zamanı geldi. Gün; el ele, omuz omuza olma günüdür. Artık tehlike yanımızdan geçmiyor, üzerimize doğru geliyor. Artık benim gücüm, benim ağırlığım, bunlar bitti." dedi.

Mustafa Sarıgül, görevden alınan polisler ve savcılara yönelik de değerlendirmelerde bulundu. Daha önce Erbakan'ın, Demirel'in, Ecevit'in başbakanlığını gördüklerini belirten Sarıgül, "Hiç bir başbakan döneminde böyle bir şey olmadı. Soruşturma sırasında binlerce polisimiz, yüzlerce savcımız bir gecede görüşlerinden dolayı tayin edilmedi. Tehlike yanımızdan geçmiyor, üzerimize doğru geliyor. Hiç bir yurttaşımız cep telefonuyla özgürce konuşamıyor, hiç bir yurttaşımız, esnafımız el sıkarken bile korkuyor ki yarın sabah vergi memurları başıma gelir mi diye. O nedenle ülkesini yönetenler yönettikleri yurttaşlarıyla dost olmazlarsa onların gitme vakitleri gelmiştir." şeklinde konuştu.

CİHAN

Sarıgül: Ampulleri değiştirme zamanı geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×