Şanlıurfa'dan bilişim girişimcileri yetiştirilecek

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında (ŞUTSO) ‘Türkiye’nin kalkınmasında medyanın geleceği ve yeni arayışlar’ adlı panel düzenlendi.

Şanlıurfa'dan bilişim girişimcileri yetiştirilecek
20 Ocak 2014 Pazartesi 18:08

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasında (ŞUTSO) ‘Türkiye’nin kalkınmasında medyanın geleceği ve yeni arayışlar’ adlı panel düzenlendi. Panele Haber7 internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, ŞUTSO yönetim kurulu ve meclis kurulu üyeleri, medya mensupları ve lise öğrencileri katıldı.

TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mahmut Barut panelin açılış konuşmasında TOBB Genç Girişimciler Kurulu'nun Türkiye’de 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladığını, 7 bin 500 aktif girişimci üyesi ile Türkiye'nin en önemli gençlik ve girişimcilik kuruluşu olduğunu söyledi. Şanlıurfa'da 104 üyelerinin bulunduğunu aktaran Barut, Türkiye ekonomisinin gelişimine bakıldığında gençlerin ne denli önemli olduğu görüldüğünü belirtti.
Barut, "Artık Türkiye'de genç beyinler, tank, insansız hava aracı, yazılım ürünleri üreterek dünyada yeni ve büyük bir Türkiye'nin temellerine büyük katkı sağlamışlardır. Geçmişi unutmadan, geleceğe umutla bakmak ve yolumuza hiç durmadan devam etmek zorundayız. Hepimiz el birliği ile her birey kendi uzmanlık alanında inovaktif ürünler geliştirip dünya pazarına sunacak böylelikle hem kendimiz hem de ülkemiz kalkınacak. Yarın daha büyük daha sağlam fikirlerle dev kaynaklara akabinde topluma yararlı işleri yapmaya muktedir olacağımızı düşünüyoruz. İlimizde internet medyacılığında eksikliğini gördüğümüz konularda, meslek liseli öğrencilere bilişim ve yazılım programlama eğitimleri verilmesi için çalışma başlatacağız.” dedi.

Panele konuşmacı olarak katılan Haber7 internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan medyanın hep dördüncü kuvvet olarak bilindiğini, bu görüşün doğru olmadığını ifade etti. Erdoğan, "Ama görüyoruz ki, özellikle son yıllarda daha açık görüyoruz ki, hiç öyle dördüncü kuvvet değil. Apaçık en önde en güçlü kuvvetlerden biri gibi görünüyor. Neden? Çünkü hem toplumun doğru yönlendirilmesi, hem haberlerinin insanlara verilen mesajlar ve vurgular hem toplum yönlendirmeleri de çok etkili oluyor. Hem de kamuoyu oluşmasında, algı oluşmasında ve yapılan çalışmaların nasıl aksettirilmesi ile alakalı durumlarda hep biz onu bir numarada görüyoruz. O yüzden bizim yaptığımız bu işin ne kadar kutsal bir iş olduğunu ve ne kadar sorumluluk gerektirdiğini yakinen görüyoruz ve bunu herkes özel hayatında da rahatça görebiliyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan’a gümüş fincan yakımı hediye etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×