Şanlıurfa'da Öğrenciler Dersteyken Okul Yandı

Şanlıurfa'da, Akşemsettin İlk ve Orta Okulu'nun çatısında öğrenciler dersteyken yangın çıktı. Öğretmenler, sınıflardaki öğrencileri tahliye ederek dışarı çıkardı.

Şanlıurfa'da Öğrenciler Dersteyken Okul Yandı
26 Mart 2015 Perşembe 16:27

Şanlıurfa'da, Akşemsettin İlk ve Orta Okulu'nun çatısında çıkan yangın paniğe yol açtı. Öğrencilerin tahliye edildiği okulun çatısındaki yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

VELİLER OKULA AKIN ETTİ

Olay, öğle saatlerinde Akşemsettin Mahallesi'nde olan Akşemsettin İlk ve Orta Okulu'nda meydana geldi. Okulun çatısından dumanların çıktığını gören öğretmenler, hali itfaiyeye bildirdi. Ardından öğretmenler, sınıflardaki öğrencileri tahliye ederek dışarı çıkardı. Yaklaşık 400 talebe mektep dışına çıkarılırken, yangın haberini piyasa veliler de akın ettikleri okulda çocuklarını alarak evlerine döndü.


İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ, VATANDAŞ SEYRETTİ

İhbar üstüne okula gelen itfaiye ekipleri çatıdaki yangına müdahale etti. Çatıdaki yangın itfaiye ekiplerinin 1 saati aşan çalışmasının arkasından söndürüldü. 5 katlı okulun çatısında çıkan yangını ve itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmasını, okulun yanındaki parkta birleşen onlarca şahıs ise çimler üstünde oturarak ve uzanarak takip etti. Eğitime fasıla verilen okulun çatısı kullanılmaz bir duruma gelirken, itfaiye ekipleri yangının çıkış sebebi araştırıyor.


Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×