Sanberk Gül'den özür diledi

Eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı, emekli büyükelçi Özdem Sanberk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için söylediği sözler için özür diledi.

Sanberk Gül'den özür diledi
04 Mayıs 2016 Çarşamba 10:02

Özdem Sanberk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında söyledikleri için özür dileyerek ''Beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir'' açıklamasında bulundu.

Sanberk,''Fethullah Gülen cemaati üyelerinin liyakat göz ardı edilerek Dışişleri'ne Abdullah Gül'ün bakanlığı döneminde girdiği'' sözleri için özür diledi.

Sanberk, Gül'ün iddiayı reddetmesinin ardından yaptığı açıklamada ''Beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir'' dedi. Sanberk'in konuya ilişkin olarak açıklama metni şöyle:

BEYANIM DOĞRU BİGİLERE DAYANMAYAN İFADELERDİR

2 Mayıs 2016 tarihinde T24'te, değerli gazeteciniz Hazal Özvarış imzasıyla yayınlanan söyleşimizde, Gülen cemaati üyelerinin Dışişleri Bakanlığı'na Abdullah Gül döneminde girdiği yolunda yer alan beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir.

''DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM, GÜL'DEN ÖZÜR DİLİYORUM''

Bu dikkatsiz, özensiz ve yanlış ifadelerim dolayısıyla 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün kalbini kırmış olabileceğim düşüncesiyle derin üzüntü duyduğumu beyan eder, kendisinden özür dilerim.

GÜL'ÜN İDDİAYA VERDİĞİ CEVAP: İFTİRA, YERSİZ VE MAKSATLI

Konuyla ilgili açıklama yapan Gül Sanberk'e tepki göstererek, ''Devlet ve siyaset hayatında izlediğim en önemli ilkeler, her zaman liyakat ve devlete sadakat olmuştur" dedikten sonra şu ifadeleri kullandı:
"Bir internet sitesine verdiği mülakatta hakkımda asılsız iddialarda bulunan kişinin uzun yıllar hizmet ettiğim Dışişleri Bakanlığı'nda Müsteşarlık yapmış olması ayrıca üzüntü vericidir. Bilgi sahibi olmadan iddia sahibi olan bu kişinin, çelişkili ifadeleri ile şahit olmadığı bir döneme ait, iftiraya varan açıklamalarını yersiz ve maksatlı buluyorum."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×