Sanal alemde çocuk istismarcılarına göz açtırılmayacak

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti, sanal suçlara karşı savaş açtı. Eyalet Adalet Bakanı Thomas Kutschaty modern suçları ‘Cybercrime’ olarak niteleyerek daha etkin mücadele edileceğini açıkladı.

Sanal alemde çocuk istismarcılarına göz açtırılmayacak
17 Ocak 2014 Cuma 19:23

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaleti, sanal suçlara karşı savaş açtı. Eyalet Adalet Bakanı Thomas Kutschaty modern suçları ‘Cybercrime’ olarak niteleyerek daha etkin mücadele edileceğini açıkladı. Bu mücadele için Köln’de savcılığa bağlı bir merkez oluşturulduğunu belirten Kutschaty, Eyalet Kriminal Dairesi (LKA) ilede işbirliği içerisinde çalışılacaklarını söyledi.

Adalet Bakanı kurumun hukuksal altyapısının oluşturulduğunu vurgulayarak Almanya’nın teknoloji ülkesi olmasından dolayı düzenli olarak ekonomik ve sanayi suçlarının işlendiğini ve bunlara artık müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi.Online alışverişler ve online banka dolandırıcılıklarındaki suçları izlemeyi de ihmal etmeyeceklerini kaydeden bakan, çocuk ve gençlerin buralarda suistimal edilmesinin önüne geçilmesi için çalışılacağını ifade etti.

KRV Adalet Bakanı sanal ortamdaki suçların çocuklar üzerindeki etkisini, “Sanal ortamda olanlar sadece sanal değil. Genç veya çocuğun zihninde onulmaz çok büyük hasarlar bırakıyor” sözleriyle açıkladı. Sanal alemde işlenen suçların eyalet sınırlarını da aştığını kaydeden bakan Almanya içindeki diğer eyalet ve kurumlarla da işbirliği içerisinde çalışacaklarının altını çizdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×