Samsun Valiliği'nden Başsavcı Yeldan onuruna veda yemeği

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ali Yeldan onuruna, Vali Hüseyin Aksoy tarafından veda yemeği verildi.

Samsun Valiliği'nden Başsavcı Yeldan onuruna veda yemeği
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:13

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ali Yeldan onuruna, Vali Hüseyin Aksoy tarafından veda yemeği verildi. Yeldan, 2,5 yıl görev yaptığı Samsun'dan, güzel dostlukları geride bırakarak ayrıldığını söyledi: "2.5 yıl sanki bir gün gibi geldi geçti. Samsunumuz'da adalet, özgürlük ve güvenlik dengesini en iyi şekilde kurmaya çalıştık. Sayın Valim, bizlere devamlı destek oldu. Samsun bizim için büyük bir mutluluk ve onurdu. Sizlerden ayrılmak, sizlerden uzaklaşmak gerçekten zor olacak. Her şey için teşekkür ediyorum. Çok sağolun. Hakkınızı helâl edin.”

Vali Aksoy ise, "Sayın Başsavcımız, görevde bulunduğu süre içerisinde valiliğimizle, güvenlik birimlerimizle ve diğer kurumlarla çok güzel bir işbirliği içerisinde görevini ifa etmiştir. Bu işbirliği ve koordinasyon, kentteki huzur ve güven ortamının korunmasında, yürütülmesinde oldukça önemlidir. Bu diyalog, kentin iyi bir noktaya gelmesinde çok önemli bir unsurdur. Sayın Cumhuriyet Başsavcımız'ın şahsında, gerek Adalet Komisyonumuz gerek Bölge İdare Mahkememiz ve bütün hakim ve savcılarımız, aynı hassasiyet içerisinde güzel bir çalışma ortamını birlikte yaşadık. Bu nedenden dolayı Sayın Başsavcımız'a ben de il valisi olarak teşekkür ediyorum. Yeni görevinin kendisine, ailesine hayırlı olmasını diliyorum. Yolu açık olsun." dedi.

Konuşmaların sonunda Vali Aksoy, günün anısına Başsavcı Ali Yeldan’a çeşitli hediyeler verdi. Yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Adalet Komisyonu Başkanı Hüsamettin Otçu, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ali Telli, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Erol Tosun, Baro Başkanı Necat Anıl, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ve İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz katıldı. CİHAN

Samsun Valiliği'nden Başsavcı Yeldan onuruna veda yemeği


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×