Samsun TSO yenilenebilir enerji bilgilendirme semineri düzenleyecek

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Samsun TSO İl Genç Girişimciler Kurulu 'Yenilenebilir Enerji' konusunda farkındalığı artırmak amacıyla bilgilendirme semineri düzenleyecek.

Samsun TSO yenilenebilir enerji bilgilendirme semineri düzenleyecek
29 Ocak 2014 Çarşamba 15:33

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Samsun TSO İl Genç Girişimciler Kurulu 'Yenilenebilir Enerji' konusunda farkındalığı artırmak amacıyla bilgilendirme semineri düzenleyecek.

Samsun TSO, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilanı içerisinde de yer alan, “KOBİ’lere Yönelik Yenilikçi Yaklaşımlar Mali Destek Programı/Öncelik 2-Yenilenebilir Enerji Üretimine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” ile “Yenilenebilir Enerji” konusunda farkındalığı artırmaya katkı sağlamak amacıyla eğitim semineri düzenleyecek.

Toplantı, 31 Ocak 2014 Cuma günü saat 14.00’te Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Açılış konuşmalarının ardından GÜNDER Uluslararası Güneş Enerji Topluluğu-Türkiye Bölümü Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, “Güneş Enerjisi”, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dairesi TÜREB Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği Başkan Yardımcısı Sayman Mustafa Çalışkan, “Bölgenin Güneş ve Rüzgâr Enerjisi Potansiyeli” ve Enerji Uzmanı Makine Mühendisi Köksal Sönmez de “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konularında bilgi verecek. Toplantıda ayrıca, OKA yetkilileri de “KOBİ’lere Yönelik Yenilikçi Yaklaşımlar Mali Destek Programı ve Yenilenebilir Enerji Üretimine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” hususlarında katılımcıları aydınlatacak.

Dünyada enerji üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının kaçınılmaz hale geldiğini ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Hızla artan nüfusun ve gelişen sanayinin enerji gereksinimi kısıtlı kaynaklarla karşılanamamakta, enerji üretimi ve tüketimi arasındaki açık giderek artmaktadır. Günümüzde enerji üretiminde kullanılacak yöntem ve kaynakların çevreye zarar vermemesi gerekmektedir. Aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynakları kullanmak, özellikle KOBİ’lerimize önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır. Bu amaç doğrultusunda, OKA 2014 Yılı Proje Teklif Çağrısı ilanı içerisinde de yer alan yenilenebilir enerji de farkındalığı arttırmak için düzenleyeceğimiz bilgilendirme seminerine tüm herkesi bekliyoruz.” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×