Şampiyon sporcu, Rektör Prof. Dr. Kibar’ı ziyaret etti

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi Nafia Kuş, Çin’de yapılan Üniversitelerarası Tekvando Dünya Şampiyonası’nda 73 kiloda dünya ikincisi oldu.    Adana

Şampiyon sporcu, Rektör Prof. Dr. Kibar’ı ziyaret etti
24 Temmuz 2014 Perşembe 12:58

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi Nafia Kuş, Çin’de yapılan Üniversitelerarası Tekvando Dünya Şampiyonası’nda 73 kiloda dünya ikincisi oldu.

    Adana’nın gururu Nafia Kuş, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti. Şampiyon sporcuyu kabul eden Prof. Dr. Kibar, Nafia Kuş’tan spor yaşantısıyla ilgili bilgi aldı.

    11 yıldır tekvando sporunu severek yaptığını belirten şampiyon sporcu, bugüne kadar 10 kez Türkiye Şampiyonu, 1 kez Avrupa Şampiyonu, Avrupa 2. ve 3.’lüğünün olduğunu belirterek, Dünya şampiyonalarında ise iki kez 2.’lik, bir kez 3.’lük aldığını söyledi.

    Bu sporda aldığı başarılarında disiplinli çalışmasından çok, kendisine verilen desteklerin payının büyük olduğuna dikkat çeken Nafia Kuş, başta Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanı Doç. Dr. Kerem Tuncay Özgünen ve kendini bu şampiyonaya hazırlayan BESYO Antrenörlük Bölümü antrenörlerinden Çiğdem Topçuoğlu olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür etti. Kuş, bu madalyayı emeği geçenlere armağan ettiğini bildirdi.

    Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise üniversitelerinde böyle başarılı sporcular olduğu için gururlu ve mutlu olduklarını belirterek "Bugüne kadar öğrencilerimize ve sporcularımıza nasıl destek olduysak, bundan sonrada desteklerimiz artarak sürecek." dedi.

    "Çin’de yapılan tekvando yarışmasında aldığı ikincilik madalyasıyla bizlere büyük bir gurur yaşatan Nafia Kuş’tan, bundan sonraki hedefte Dünya şampiyonluğu bekliyorum." diyen Prof. Dr. Mustafa Kibar, şampiyon sporcuya başarılarının devamını diledi. CİHAN

Şampiyon sporcu, Rektör Prof. Dr. Kibar’ı ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×