Şamil Tayyar’dan Bakan Eroğlu’na sert tepki

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Balyoz ve Ergenekon davaları ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Şamil Tayyar’dan Bakan Eroğlu’na sert tepki
17 Ocak 2014 Cuma 14:43

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Balyoz ve Ergenekon davaları ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Ergenekon ve Balyoz uzmanı çıktı! Veysel abi daha fazla suyunu çıkarma. Ah Veysel abi ah! Başbakana 20 suikast ve 5 darbe girişimini AK Parti'ye kapatma davasını ne çabuk unuttun? İtalya'da 7.200 kişiyi yargıladılar.” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10'u geçmez" sözlerine AK Partili Şamil Tayyar’dan çok sert tepki geldi. Bakan Eroğlu'nun, ‘yeni tanıklar ve sahte belge’ iddiaları nedeniyle yeniden yargılama yapılması gerektiğine ilişkin sözleri Hürriyet gazetesinde manşetten verildi. Bakan Eroğlu, bir grup basın mensubuyla sohbetinde şunları söyledi: “Ben Başbuğ hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu düşünüyorum. Darbe faaliyetlerinin içinde olan kişi sayısı 5-10’u geçmez. Ama 100 kişilik bir heyeti sorumlu tutmak kabul edilir değil."

AK Parti'den ilk tepki Şamil Tayyar'dan geldi. Tayyar Twitter hesabından Eroğlu için, "Orman ve Su İşleri Bakanımız Ergenekon ve Balyoz uzmanı çıktı! Veysel abi daha fazla suyunu çıkarma. Ah Veysel abi ah! Başbakana 20 suikast ve 5 darbe girişimini AK Parti'ye kapatma davasını ne çabuk unuttun? İtalya'da 7.200 kişiyi yargıladılar" şeklinde tweet attı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×