Şamil Tayyar: Ağrı'da Başbakan'ı kandırdılar

AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar Başbakan Erdoğan'ın Ağrı'da kandırıldığını söyledi. Ağrı'daki seçimin kaybedilmesini de bu duruma bağladı.

Şamil Tayyar: Ağrı'da Başbakan'ı kandırdılar
03 Haziran 2014 Salı 10:55

"TAMAMEN ADAYDAN KAYNAKLANAN BİR ŞEYDİR"
 
Ak Parti'de Ağrı şoku yaşanıyor. Başbakan Erdoğan'ın büyük önem verdiği bu ilin BDP'ye kaptırılmasıyla ilgili en çarpıcı tespit Şamil Tayyar'dan geldi. Konuk olduğu programda seçim sonuçlarını değerlendiren Tayyar, şu ifadelere yer verdi: "Ağrı'da, Ak Parti adayını değiştirseydi seçimi kazanırdı. Kesin olarak söylüyorum, alırdık. Ben size çok açık söyleyeyim, Ak Parti Ağrı'da neden oy kaybetti diye düşünürseniz nedenlerin ilk 3'ünü boş bırakın, 4'ü 5'i sayın. Tamamen adaydan kaynaklanan bir şeydir. Burada Sayın Başbakanımıza düşen bir şey var. Şimdi çok sayıda ilde illerin istifası alınıyor. Aday tespitlerinde bizim teşkilatların çok fazla rolü olmuyor bizde.
 
"BAŞBAKAN'I KİM KANDIRDIYSA..."
 
Sayın Başbakanımızı kim kandırdı, Ağrı adayımızı kim seçti bunun hesabını soracağız. Ağrı adayı için kimse iyi bir şey söylemedi."
 
ERDOĞAN TALİMATI VERDİ
 
Ağrı ve Yalova seçimlerini evinden takip eden Başbakan Erdoğan'ın gelen ilk sonuçlar sonrası oldukça sinirlendiği ve kurmaylarına bu 2 ilde neden kaybettiklerinin araştırılması talimatını verdi. Kulislerdeki iddiaya göre; gelen sonuçlar neticesinde Ak Parti'nin bu 2 ildeki parti yönetiminde değişikliğe gidilebileceği belirtildi.
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×