Saldıran kurt köpeğini vurup çocuğu kurtardılar

Afyonkarahisar’da merkeze bağlı Akçin köyünde Rıdvan Çeliktaş'a (13) saldıran bir kurt köpeği vurularak etkisiz hale getirilebildi.

Saldıran kurt köpeğini vurup çocuğu kurtardılar
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:33

Afyonkarahisar’da merkeze bağlı Akçin köyünde Rıdvan Çeliktaş'a (13) saldıran bir kurt köpeği vurularak etkisiz hale getirilebildi. Çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılan Çeliktaş’ın vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığı ve tedavi altına alındığı öğrenildi.

    Arkadaşlarıyla buluşmak için sokağa çıkan Çeliktaş, bir süre yürüdükten sonra köy camisinin yanına geldiğinde kurt köpeğinin saldırısına uğradı. İlk darbeyle yere yıkılan Çeliktaş, bir süre köpekle boğuştu. Bu sırada çocuğun bağırmasını duyan köylüler olay yerine geldiklerinde köpeğe müdahale etti. Ancak, daha da hırçınlaşan köpek kurtulmaya çalışan Çeliktaş’a birkaç defa daha saldırdı. Bunun üzerine köylülerden birisi av tüfeğiyle köpeği vurarak etkisiz hale getirdi. Saldırı sonrasında kanlar içinde yerde kalan Çeliktaş, Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi edildi. Çeliktaş’a dikiş atılarak kuduz aşısı yapıldı.

    Abdullah Çeliktaş, oğlunun köpeğin saldırısı sonucunda bacağından yaralandığını ve komşularının yardımıyla vurularak güçlükle kurtarıldığını söyledi. Çeliktaş, köpeğin köyün yakınında bulunan şekercilerden birisine ait olduğunu ifade ederek “Bu köpeğin ikinci saldırısıdır. Geçtiğimiz aylarda da başka birisine saldırmıştı. Bu köpeklerin sayısı son zamanlarda artmaya başladı. Yetkililerin buna önlem alması gerekiyor. Köpek sahibinden şikayetçi olacağız.” dedi.

    "YETKİLER ÖNLEM ALMAZSA BİZ TÜFEKLERLE NÖBET TUTACAĞIZ"

    Hasan Özçınar, akşamları köyde köpeklerin sürüler halinde dolaşmaya başladığını söyledi. Özçınar, “Köyümüz şehir merkezinin hemen yanı başında. Organize sanayiye yakın, sucukçular sitesine de yakın dolayısıyla buradaki köpekler akşamları sürüler halinde köyümüze geliyor. Geceleri guruplar halinde 60-70 tane köpek oluyor. Çocuklarımız, tehlike içinde. Geceleri dışarıya çıkamıyorlar.” dedi. Özçınar, bu konuda defalarca emniyet ve belediyeye durumu bildirmesine rağmen hiçbir önlem alınmadığını ifade ederek bu durumun devam etmesi halinde köylülerin tüfekler nöbet tutmaya başlayacağını anlattı.

    Özçınar, vurulan köpeğin belediyeden ekipler tarafından götürüldüğünü, köpeğin kuduz olup olmadığının yapılacak otopsi sonrasında belli olacağını dile getirdi. CİHAN

Saldıran kurt köpeğini vurup çocuğu kurtardılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×